e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Aralık 2003  Sayı: 115

 

TTB Merkez Konseyi eski başkanı, halk sağlığı bilim adamı Prof. Dr. Nusret Fişek anısına düzenlenen halk sağlığı etkinlikleri gerçekleştirildi...

Nusret Fişek etkinliklerle anıldı

12.jpg (124521 bytes)Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi eski başkanı, halk sağlığı bilim adamı Prof. Dr. Nusret Fişek anısına verilen ödüller Nusret Fişek Halk Sağlığı Günleri kapsamında sahiplerini bulurken, “Türkiye’de Değişik Sektörlerdeki Tahribat: Bunlara Karşı Ne Yapılabilir” konulu panel ve “Halk Sağlıkçılar Sağlıkta Dönüşümü Tartışıyor: TTB Ne Yapıyor, Ne Yapmalıyız” konulu forum gerçekleştirildi.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi eski başkanı, halk sağlığı bilim adamı Prof. Dr. Nusret Fişek anısına 1991 yılından bu yana verdiği “Nusret Fişek Halk Sağlığı Ödülleri” sahiplerini buldu. Ödüller, 1-2 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilen “Nusret Fişek Halk Sağlığı Günleri” kapsamında düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Nusret Fişek Halk Sağlığı Günleri, 1 Kasım’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle başladı. Türk Tabipleri Birliği Genel Sekreteri Orhan Odabaşı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Çağatay Güler’in açış konuşmalarının ardından ödül törenine geçildi.

2003 yılı Nusret Fişek Sağlık Ocağı Ödülü Denizli 4 No’lu Merkez Sağlık Ocağı ile Kayseri Erkilet Sağlık Ocağı’na verildi. 2003 Yılı Nusret Fişek Halk Sağlığı Hizmet Ödülü, “belediye sağlık hizmetlerini 224 Sayılı Sosyalleştirme Yasası’na uygun bir modeli esas alarak örgütlemesi, koruyucu hekimlik ve tedavi hizmetlerini bir bütün olarak ele alması, bunu bir ekip hizmeti olarak sürdürmesi ve temel sağlık hizmeti sunan bir birimin ulaşılabilirliğini artırıcı yaklaşımları nedeniyle” Viranşehir Belediyesi ve Sağlık Merkezi’ne verilirken, Nusret Fişek Halk Sağlığı Bilim Ödülü’ne bu yıl değer kimse görülmedi. 

STED ödülleri de sahiplerini buldu

Nusret Fişek Halk Sağlığı Ödülleri’nin ardından Sürekli Tıp Eğitimi Dergisi (STED) Fotoğraf Yarışması ödülleri de sahiplerine verildi. Ahmet Remzi Tülüce “Bisikletli” adlı fotoğrafı ile Büyük Ödülü, A. Kadir Ekinci “İlkbahar”, Ahmet Yenmez “Çamlıhemşin Yaylasına Çıkış” ve Ayşe Gültekingil “Hayattan Bir Parça Güneş Çalmak” adlı fotoğrafları ile başarı ödüllerini kazandılar. Ahmet Remzi Tülüce “Duvar Resmi ve Kız Çocuğu” adlı fotoğrafı ile Jüri Özel Ödülünü ve “Duvar Deliğinden Bakarken” adlı fotoğrafı ile de Galeri Sanatyapım Ödülünü alarak STED Fotoğraf Yarışması’nda en çok ödül kazanan kişi oldu.

Ödül törenlerinin ardından “Türkiye’de Değişik Sektörlerdeki Tahribat: Bunlara Karşı Ne Yapılabilir” konulu panel gerçekleştirildi. TMMOB Başkanı Kaya Güvenç’in yönettiği panele

Dev-Maden Sen Genel Başkanı Çetin Uygur, Şehir Plancıları Odası Başkanı Nevzat Uğurel, Eğitim Sen Basın-Yayın Sekreteri Nazım Alkaya, TTB MYK Üyesi Ata Soyer, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Sezai Temelli, DİSK ve Birleşik Metal İş Sendikası Uzmanı Gaye Yılmaz ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Korkut Boratav konuşmacı olarak katıldılar.

Nusret Fişek Halk Sağlığı Günleri etkinlikleri 2 Kasım günü düzenlenen “Halk Sağlıkçılar Sağlıkta Dönüşümü Tartışıyor: TTB Ne Yapıyor, Ne Yapmalıyız” konulu forumla sona erdi.

13.jpg (46026 bytes)

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön