e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Aralık 2003  Sayı: 115

 

Eylem takvimini tabip odaları başkanları belirledi

3.jpg (18293 bytes)Türk Tabipleri Birliği’ni oluşturan 56 tabip odasının başkanları 14 Kasım 2003 Cuma günü Ankara’da biraraya gelerek, 5 Kasım 2003 uyarı eylemini değerlendirdiler ve yeni dönemin programını belirlediler.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’ni oluşturan 56 tabip odasının başkanları, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi’nin çağrısı üzerine 14 Kasım 2003 Cuma günü, Ankara’da TTB binasında biraraya gelerek, 5 Kasım sonrası eylem programını belirlediler.

Başkanlar toplantısının ardından yapılan basın açıklamasında şunlara yer verildi:

1-  5 Kasım 2003 tarihinde “ücretimiz, iş güvencemiz, sağlık hakkı” başlıklarında  gerçekleştirdiğimiz uyarı eylemi, bütün kamuoyu tarafından desteklenmiştir.

2- Aynı gün, henüz etkinliğimiz sürerken, Başbakan tarafından Denizli’de yapılmış olan hekimlere ve uyarı eylemine yönelik karalayıcı, muayenehanesi olan meslektaşlarımıza yönelik ağır konuşma sözcük sözcük, satır satır, Başbakan’ın yüz ifadesi ile canlı biçimde hafızalardadır. Buna karşın Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, anılan konuşma içerisindeki tek olumlu değerlendirilebilecek noktayı veri almış ve Başbakan’ın “Bizim de kapımız açık” ifadesi nedeniyle kendisinden taleplerimizle ilgili olarak 6 Kasım 2003 tarihinde görüşme talebinde bulunmuştur.

3- Bugün itibariyle Başbakan bu olumlu çağrıya yanıt vermemiştir, dahası hemen 5 Kasım sonrası Hükümet Aile Doktorluğu gibi sağlık ocaklarımızla pratisyen hekimliği ve işçi sağlığı alanında işçi sağlığı ve işyeri hekimliğini yok eden adımlarla karşımıza çıkmıştır.

4- Taleplerimizin gerçekleşmesi için sonuç almamızı sağlayacak 5 Kasım’ın benzeri hizmet sunulamaması başta olmak üzere en etkin eylemleri örgütlemek ve gerçekleştirme kararlılığıyla Başkanlar olarak illerimize dönüyoruz. Ancak aynı zamanda Başbakan’a ülkenin, halkın sağlığı ve özlük haklarımız konularını bir şekilde bildirme kararlılığındayız.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön