e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Kasım 2003  Sayı: 113

 

TTB Merkez Konseyi üyeleri hekim milletvekilleriyle biraraya geldi

8.jpg (14538 bytes)Tıp Dünyası - ANKARA - “Özel Bir Dönemi Birlikte Yaşama Çağrısı” programı kapsamında etkinliklerini yoğun bir biçimde yürüten Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, bu kapsamda 21 Ekim 2003 Salı günü hekim milletvekilleriyle biraraya geldi. TTB Merkez Konseyi Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda, hekim milletvekilleri ile “2004 Bütçesi ve Sağlık” başlığı ele alındı. Milletvekillerine, 6-10 Ekim tarihleri arasında yürütülen “g(ö)rev yoklaması” sürecine ilişkin bilgi aktarıldı. Sağlığa ayrılan bütçenin artırılması ve hekimler ile sağlık çalışanlarının çalışma ortamlarını tahrip eden yasal düzenlemelerin geri alınması taleplerini hekim milletvekilleri ile de paylaşan TTB Merkez Konseyi üyeleri, hekimlerin bu isteklerin yerine getirilmesi konusunda kararlı oldukları mesajını da verdiler.

Toplantıya, CHP milletvekilleri Mehmet Uğur Neşşar, Nurettin Sözen, Canan Arıtman, Ali Arslan, İdris Sami Tandoğdu ve AKP Milletvekili Alim Tunç katıldılar. 

TTB Merkez Konseyi üyeleri, 15 Ekim 2003 günü de TBMM’ye giderek CHP Grup Başkanvekili Prof. Dr. Haluk Koç ve AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ile görüşmüşler ve “G(ö)rev Yoklaması”nın ardından ilk değerlendirmeleri paylaşmışlardı.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön