e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Kasım 2003  Sayı: 113

 

ttb_amblem_.gif (6336 bytes)TTB takviminden...

Tıp Dünyası - ANKARA - “Özel Bir Dönemi Birlikte Yaşama Çağrısı” programını yürüten Türk Tabipleri Birliği’nin 15-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirdiği etkinlikler şöyle:

15-19 Ekim: Antalya’da 8. Pratisyen Hekimlik Kongresi gerçekleştirildi.

15 Ekim: TBMM’de AKP ve CHP Grup Başkanvekilleri ile “g(ö)rev yoklaması”nın ilk değerlendirmelerine ilişkin birer görüşme yapıldı. İstanbul’da Asgari Ücret toplantısı ve Ankara’da TTB Merkez Konseyi toplantısı gerçekleştirildi.

16 Ekim: Kocaeli Tabip Odası’nca “AKP’nin Sağlıkta Dönüşüm Programı Halka, Hekimlere, Sağlık Çalışanlarına Neler Getiriyor” toplantısı düzenlendi.

21 Ekim: Sabah 8.30’da Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Sedat Ergin ile Hürriyet Gazetesi’nde kahvaltılı bir toplantı yapıldı. Saat 14.30’da Çankaya Belediye Başkanı Haydar Yılmaz, TTB Merkez Konseyi’ni ziyaret etti. Saat 18.30’da ise hekim milletvekilleri ile “2004 Bütçesi ve Sağlık” konulu toplantı gerçekleştirildi.

22 Ekim: TTB Merkez Konseyi toplantısı yapıldı.

23 Ekim: Hekimlerin 5 Kasım’da uyarı eylemi gerçekleştirecekleri bilgisini vermek üzere Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Sağlık Bakanlığı’ndaki makamında TTB Merkez Konseyi ve Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeleri tarafından ziyaret edildi.

24 Ekim: Ceyhun Atuf Kansu 2003 Şiir Ödül Töreni Ankara Sanat Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi.

28 Ekim: Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi 5 Kasım’daki uyarı eylemini duyurmak ve sağlık alanındaki son gelişmeleri değerlendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi.

25 Ekim-2 Kasım: TTB İşyeri Hekimliği A Tipi Sertifika Kursu Adana’da başladı.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön