e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ekim 2003  Sayı: 112

 

Hacettepe Tıp’ta “beyaz gömlek” töreni

Tıp Dünyası - ANKARA - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin (HÜTF) 2003-2004 öğretim yılı 6 Ekim 2003 Pazartesi günü düzenlenen törenle açıldı. Açılışta, fakülteye yeni kayıt yaptıran öğrencilere geleneksel olarak “beyaz gömlek” giydirildi. Törende, fakülte öğretim üyeleri müzik dinletisi sundular.

HÜTF’nin yeni akademik yıl açılış töreni Rektör Prof. Dr. Tunçalp Özgen’in konuşmasıyla başladı. HÜTF hakkında bilgi veren Özgen, ÖSS’de ilk 2 bin arasına giren 740 öğrenciyi aralarında bulundurmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. HÜTF Dekanı Prof. Dr. İskender Sayek de, amaçlarının ülke gereksinimlerine uygun hekim yetiştirmek olduğunu söyledi. HÜTF’de 38 anabilim dalı, 450 öğretim üyesi ve 500’den fazla asistanın görev yaptığını kaydeden Sayek, bir öğretim üyesine 5 öğrenci düştüğünü bildirdi.

Konuşmaların ardından Ortopedi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Nedim Doral ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Altan Şahin, bir de müzik dinletisi sundu. Tören, Dekan Prof. Dr. İskender Sayek’in yeni öğrencilere Hacettepe Öğrenci Andı’nı okutması ve insan sağlığıyla uğraşmanın onurunu anlatmak amacıyla sembolik olarak beyaz gömlek giydirmesi ile son buldu.

Törende ayrıca fakültenin en yaşlı öğretim üyesi sıfatıyla Prof. Dr. Mustafa Artvinli “Tıp Eğitiminde Karşılaşılan Zorluklar” konulu açılış dersini verdi.

Törenin öğleden sonraki bölümünde ise tıp mesleğini konu alan “Patch Adams” filminin gösterimi yapıldı.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön