e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ekim 2003  Sayı: 112

 

TTB takviminden...

ttb_amblem_.gif (6336 bytes)Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’nce başlatılan “Özel Bir Dönemi Birlikte Yaşama Çağrısı” programı kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerden bazıları şöyle:

- 1-6 Ekim tarihleri arasında hekimlerle buluşmalar yapıldı.

- 6-10 Ekim tarihleri arasında görev yoklaması yapıldı.

- 11-12 Ekim tarihlerinde tabip odalarınca görev yoklamasına ilişkin olarak ilk izlenimler aktarıldı. Bazı odalar oylamayı uzatma talebini dile getirdiler.

- Hekim buluşmaları gezici heyetler oluşturularak hastane ve sağlık ocaklarına yapılan ziyaretlerle sürdürüldü.

- TTB web sayfasında sürece ilişkin düzenlemeler yapıldı. TTB takvimi ve günlük etkinlik programlarına yer verildi. Görev yoklamasının web üzerinden yapılabilmesine de olanak sağlandı.

- Basın ziyaretleri ve TV programlarına devam edildi. TTB Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek, Radikal, Cumhuriyet ve Vatan Gazetelerinin Ankara Temsilcilerinin ardından, Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila’yı ziyaret etti. Sayek, 4 Ekim tarihinde TRT 2’de Baki Özilhan’ın “Televizyon Gazetesi”ne TTB’nin eylemlilik sürecini anlatmak üzere konuk oldu. Sayek ve Merkez Konseyi üyeleri, 21 Ekim Salı günü de Hürriyet Gazetesi’nin Ankara Temsilciliğini ziyaret edecekler. Aynı gün akşam saatlerinde hekim milletvekilleriyle TTB binasında bir toplantı yapılacak.

- 3 Ekim 2003 tarihinde TTB Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek imzasıyla, hastane başhekimliklerine, sağlık ocağı yöneticilerine, sağlık grup başkanlıklarına, il sağlık müdürlüklerine bir yazı gönderilerek süreç hakkında bilgi verildi ve sürece katkıları istendi.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön