e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Eylül 2003  Sayı: 110

 

TTB Merkez Konseyi tıp fakültelerinin dekanlarıyla biraraya geliyor...

“Sağlıkta Dönüşüm” masaya yatırılacak

Sağlıkta ve toplumsal alanda yaşanan olumsuz gelişmeler doğrultusunda bir dizi eylem planlayan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, sağlık ve tıp ortamında bugüne kadar yaşama geçirilen ve proje olarak sunulan bütün konuları değerlendirmek üzere tüm tıp fakültelerinin dekanlarına çağrı yaptı.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, 23 Eylül 2003 Salı günü, Türkiye’deki tüm tıp fakültelerinin dekanlarıyla biraraya gelecek. Toplantıda tıp ve sağlık ortamındaki gelişmeler ele alınacak.

Sağlıkta ve toplumsal alanda yaşanan olumsuz gelişmeler doğrultusunda bir dizi eylem planlayan Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi, sağlık ve tıp ortamında bugüne kadar yaşama geçirilen ve proje olarak sunulan bütün konuları değerlendirmek üzere tüm tıp fakültelerinin dekanlarına çağrı yaptı. 23 Eylül’de TTB Merkez Konseyi binasında saat 16.00’da yapılacak toplantı için dekanlara gönderilen yazıda şöyle denildi:

“Sağlık ve tıp ortamında son altı ayda çok hızlı bazı değişimler oldu. Bu değişimler tıp eğitiminden, iş güvencemize kadar, yaşamımızı ve mesleki uygulamalarımızı etkiledi. Bu arada Hükümet, “Sağlıkta Dönüşüm” adlı bir projeyi de gündeme getirdi. Tıp ortamımızda şimdiye dek gerçekleşen ve proje olarak sunulan her biri çok önemli bu konuları sizlerle paylaşmanın ve görüş alış-verişi yapmanın, Türkiye’nin sağlığı için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla yapacağımız toplantıya katılarak çalışmalarımıza ve tıp ortamımıza değerli katkılarda bulunacağınıza inanıyoruz.”

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön