e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ağustos 2003  Sayı: 109

 

9. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı Aralık’ta...

Tıp Dünyası - ANKARA - TTB Uzmanlık Dernekleri Koordinasyon Kurulu’nun (UDKK) İzmir Tabip Odası’nın katkısıyla düzenlediği “9. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı” 6-7 Aralık 2003 tarihlerinde İzmir’de Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak.

9. Tıpta Uzmanlık Eğitimi Kurultayı’nda, “Tıpta Uzmanlık Tüzüğü/Uygulamadaki Sıkıntılar (Neredeyiz?)”, “Uzmanlık Eğitiminde Eğitenlerin ve Eğitilenlerin Beklentileri ve Çözüm Önerileri”, “Uzmanlık Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirmede İlke ve Yöntemler”, “Uzmanlık Eğitiminde Akreditasyon”, “İnsan Gücü Planlaması”, “Kamu Yönetimi Temel Yasası’nın Uzmanlık Eğitimine Etkisi” başlıkları masaya yatırılacak.

Her yıl, büyük bir ilde, o ilin tabip odasının da katkısıyla düzenlenen kurultayla ilgili olarak TTB UDKK Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Baskan, 1994 yılından bu yana düzenlenen bu kurultaylarla, uzmanlık eğitimi alanındaki gelişmelerin, somut adımların ve sorunların gündeme getirildiğini ve ilgililerin bu kurultaylarda çalışmalarını ve deneyimlerini paylaşma olanağı bulduklarını anlattı. Baskan, mezuniyet sonrası eğitimin öneminin her geçen gün daha çok hissedildiği bir ortamda, bütün ilgilileri bu kurultaya beklediklerini söyledi.

Kurultaya poster sunumuyla katılmak isteyenlerin poster özetlerini 6 Kasım 2003 tarihine kadar iletmeleri isteniyor. Özetlerin Arial yazı karakteriyle 12 punto, 1.5 satır aralıklı word dosyası olarak A4 kağıda, yanlarında 3’er cm boşluk kalacak biçimde yazılması, posterlerin de 70’e100 boyutlarında olması gerekiyor. Katılmak isteyenler, İzmir Tabip Odası’ndan Dr. Serhat Gür’e 0 232 463 11 33 numaralı telefondan ulaşarak bilgi alabilirler.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön