e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ağustos 2003  Sayı: 109

 

TTB ve tabip odası çalışanları Ankara’da biraraya geldi

MERKAP toplantısı yapıldı

11.jpg (29537 bytes)TTB’ye üye hekimlerin kayıtlarının güncel ve düzenli tutulması amacıyla bir süredir yürütülen “Merkezi Kayıt Programı”nın tüm odalara tanıtılması amacıyla 39 tabip odasının ve TTB’nin çalışanları Ankara’da biraraya geldi.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’nin, üye hekimlerin kayıtlarının güncel ve düzenli olarak tutulması amacıyla bir süre önce başlattığı “Merkezi Kayıt Programı” (MERKAP) TTB ve tabip odalarının personeline Ankara’da düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı. Tabip odaları çalışanlarının sorunları ve çözüm önerileri de ele alındığı toplantıya 39 tabip odası ve TTB’den toplam 51 personel katıldı.

MERKAP toplantısı 10 Temmuz Perşembe günü Ankara’da TTB Merkez Konseyi binasında gerçekleştirildi. Sabah saat 10.00’da başlayan toplantıda önce TTB Genel Sekreteri Dr. Orhan Odabaşı, TTB’nin çalışmalarına ve TTB’nin genel yapısına ilişkin bilgi verdi. MERKAP ile neyin amaçlandığı hakkında bilgi veren Odabaşı, hekimlere birebir ulaşabilmek, mesaj verebilmek, yayınları direkt adreslerine gönderebilmek istediklerini, bu amaçla da güncelleme programını başlattıklarını söyledi. Odabaşı, 1980’den sonra TTB’ye üyeliğin zorunlu olmaktan çıkarıldığını anımsatarak, buna karşın hekimlerin büyük bölümünün üye olduğunu kaydetti. Odabaşı, “Bizi değerlerimiz, ilkelerimiz güçlü kılıyor” diye konuştu.

Çalışanların üye kayıtları konusundaki hukuki sorularını da Avukat Mustafa Güler yanıtladı. Programın teknik kullanımına ilişkin bilgiyi ise Dr. Şamih Demli ve Tufan Bekmez aktardılar. Toplantıda, tabip odası çalışanlarının özellikle ücret ve sigorta konusuna ilişkin sorunları da dile getirildi.

Toplantının akşam saatlerinde sona ermesinin ardından, katılımcılar hep birlikte akşam yemeği yediler.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön