e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Ağustos 2003  Sayı: 109

 

Konya’da hekim buluşması

5.jpg (20581 bytes)TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek, Konya-Karaman Tabip Odası’nca düzenlenen “Hekim Buluşması”na katıldı. Sonbahardan itibaren yaşama geçirilecek eylem programına ilişkin bilgi veren Sayek, Türkiye’nin gündemindeki yasal düzenlemelerin tüm hekimleri son derece olumsuz etkileyeceğini, bütün hekimlerin geleceklerine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Tıp Dünyası - KONYA - Konya-Karaman Tabip Odası’nca düzenlenen “Hekim Buluşması” 24 Temmuz 2003 tarihinde gerçekleştirildi. Hekim Buluşması’na katılan TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Füsun Sayek, Konyalı hekimlerle biraraya geldi. Hekimlerin sorunlarını dinleyen Sayek, TTB’nin bu sorunlara ilişkin yürüttüğü çalışmaları anlattı ve Eylül’den itibaren yaşama geçirilercek eylem programına ilişkin bilgi verdi.

Konya Hekimevi’nde düzenlenen “Hekim Buluşması”na yaklaşık 100 hekim katıldı. Konya-Karaman Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Nazmi Zengin’in açış konuşmasından sonra söz alan Sayek, meslek odalarının gücünü üyelerinin kendisine sahip çıkmasından aldığını, aynı şeyin TTB için de geçerli olduğunu vurguladı. TTB’ye “politika yapma” kavramının “olumsuz” bir eleştiri olarak sürekli yöneltildiğine işaret eden Sayek, “Biz politika yapmak zorundayız. Sorunlar için çözüm önerileri getirmek zorundayız” diye konuştu. Sayek, şu anda Türkiye gündeminde olan “Kamu Yönetimi Temel Yasası”, “Kamu Personel Rejisi Yasası”, “Yerel Yönetimler Yasası” gibi düzenlemelerin hekimleri son derece yakından ilgilendirdiğini, bu yasaların kabul edilmesi durumunda hiçbir hekimin iş güvencesinin kalmayacağını anlattı. Sayek, bütün bu koşullarda TTB’nin politika yapmasının kaçınılmaz olduğunu dile getirdi.

6.jpg (24620 bytes)TTB’nin sonbahardan itibaren bütün bu yasalara ciddi bir biçimde karşı çıkma hazırlığı içinde olduğunu bildiren Sayek, bütün hekimlerin bu sürece sahip çıkmaları gerektiğini, çünkü gelişmelerin tüm hekimleri doğrudan ilgilendirdiğini kaydetti.

Sayek’in konuşmasının ardından yürütülen tartışma bölümünden sonra “Hekim Buluşması” sona erdi.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön