e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Haziran 2003  Sayı: 107

 

21-22 Haziran’da 53. Olağan Büyük Kongresi’ni yapacak olan Türk Tabipleri Birliği bu yıl 50. yaşını kutluyor...

“Geçmişimizi geleceğe umutla taşıyoruz”

1.jpg (54682 bytes)TTB’nin 53. Olağan Büyük Kongresi 21-22 Haziran 2003 tarihlerinde yapılacak. TTB’nin 50. yaşını kutlayacağı Büyük Kongre’de, eski   başkanları TTB’yi   anlatacaklar. TTB 53. Olağan Büyük Kongresi’ne Dünya Tabipler Birliği Başkanı Dr. Kati Myllimaki de katılacak.

Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) 53. Olağan Genel Kurulu, 21-22 Haziran 2003 tarihlerinde Ankara’da Devlet Su İşleri Konferans Salonu’nda yapılacak. TTB Yasası’nın 1953’te kabul edilişinin 50. yıldönümü nedeniyle “Geçmişimizi Geleceğe Umutla Taşıyoruz” sloganıyla hazırlandı. Büyük kongreye, TTB’nin hayatta olan tüm eski başkanlarının yanı sıra Dünya Tabipler Birliği (DTB) Başkanı Dr. Kati Myllimaki de katılacak.

TTB’nin 50. kuruluş yıldönümü olması nedeniyle özel bir önem taşıyan Büyük Kongre, 21 Haziran günü saat 9.30’da başlayacak. DTB Başkanı Dr. Kati Myllimaki’nin yapacağı açış konuşmasının ardından, konukların konuşmalarına geçilecek. Öğle arasından sonra TTB Merkez Konseyi’nin 1 yıllık çalışmalarını içeren “Çalışma Raporu”nun okunmasına ve tartışılmasına geçilecek. Yeni dönem için alınacak kararların ardından akşam da 50. yıl kutlaması için bir kokteyl gerçekleştirilecek. Saat 19.00’da başlayacak olan kokteyl, Anadolu Medeniyetleri Müzesi karşısındaki Ankara Evi’nde yapılacak.

“Geçmişimizi konuşuyor, bellek yeniliyor, geleceğe taşıyoruz”

Genel Kurul’un “Geçmişimizi konuşuyor, bellek yeniliyor, geleceğe taşıyoruz” gündem başlıklı ikinci gününde eski başkanları TTB’yi anlatacaklar. 22 Haziran sabahı 10.00’da başlayacak olan ikinci gün programı, Dr. Rüknettin Tözüm, Dr. Erdal Atabek, Dr. Şükrü Güner, Dr. Gençay Gürsoy, Dr. Orhan Süren ve Dr. Özen Aşut’un katılımlarıyla 1980 öncesi TTB fotoğrafının çekilmesiyle başlayacak. Öğle arasından sonra ise Dr. Uğur Cilasun, Dr. Ata Soyer, Dr. Atıf Uğurlu, Dr. Selim Ölçer, Dr. Zuhal Okuyan ve Dr. Şükrü Hatun 1980 sonrası TTB’yi anlatacaklar.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön