e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Mayıs 2003  Sayı: 105

 

TTB’ye Onur Ödülü yeniden

ÇGD’nin “Yılın Gazetecileri 2002” ödülleri sahiplerini buldu.ÇGD’nin ödül töreni 7 Mayıs 2003 günü gerçekleştirdi. TTB “her koşulda savaşa karşı barışı savunduğu için”, TMMOB, DİSK ve KESK ile birlikte Onur Ödülü’ne değer görüldü. TTB geçen yıl da, “açlık grevleri sürecinde meslek ilkelerine titizlik ve kararlılıkla sahip çıktığı için” ÇGD Onur Ödülü’nü almıştı.

12.jpg (42710 bytes)Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi (TTB), Çağdaş Gazeteciler Derneği’nce (ÇGD) “Geleneksel Yılın Gazetecileri 2002” ödülleri kapsamında verilen Onur Ödülü’nün bir kez daha sahibi oldu. TTB, “her koşulda savaşa karşı barışı savunduğu için, 1 Mart tarihi mitingini gerçekleştirerek tezkerenin TBMM’den geçmemesinde rol oynadığı için”, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ile birlikte Onur Ödülü’ne değer görüldü.

Ödül töreni 7 Mayıs 2003 günü Bilkent Otel’de gerçekleştirildi. Basın ödüllerinin sahiplerini bulmasının ardından, onur ödülüne geçildi. ÇGD Genel Yönetim Kurulu’nun bu yıl Onur Ödülü’nü “Türkiye’yi kirli bir işgalin parçası olmaktan kurtardıkları için” TTB, TMMOB, DİSK ve KESK’e verilmesini kararlaştırdığı açıklandı ve ödülü almak üzere TTB 2. Başkanı Metin Bakkalcı, TMMOB Başkanı Kaya Güvenç, DİSK Başkanı Süleyman Çelebi ve KESK Başkanı Sami Evren davet edildi. Ödülün geleneği olduğu üzere, bir önceki yılın Onur Ödülü sahibi olan TTB adına, Merkez Konseyi Başkanı Füsun Sayek ödülleri verdi. Ödüller anons edilirken, “Böyle bir şey ilk kez oldu. İlk kez, TTB, ödülü yine TTB’ye verecek” denildi.

Füsun Sayek ve Kaya Güvenç, kısa birer konuşma yaparak, savaşa karşı yürütülen mücadelede yalnız olmadıklarını bilmenin güzel olduğunu dile getirdiler. Ödül töreninin ardından Sezen Aksu da bir konser verdi.

ÇGD Onur Ödülleri

ÇGD, her yıl, yılın gazetecilerini belirlerken, demokrasiden, özgürlükten, emekten, barıştan, toplumsal mücadele ve dayanışmadan yana  kişi ya da kurumlara da “Onur Ödülü” veriyor. Bu ödül önceki yıllarda, Aziz Nesin, Prof. Server Tanilli, İlhami Soysal, Gırgır Dergisi, İlhan Erdost, DİSK, İnsan Hakları Derneği, “Savaşa Hayır” dediği için tutuklanan öğrenci N.A., Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Barış İçin 1 Milyon İmza Girişimcileri adına Eşber Yağmurdereli, Barış Derneği, İlhan Selçuk ve Bergama köylüleri ve Türk Tabipleri Birliği’nin de aralarında bulunduğu kişi ve kuruluşlara verilmişti.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön