e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Nisan 2003  Sayı: 102

 

Adana Tabip Odası’ndan “Sağlıkta Dün-Bugün-Yarın” Paneli

Tıp Dünyası - ADANA - Adana Tabip Odası’nca (ATO) düzenlenen 14 Mart etkinlikleri kapsamında, “Sağlıkta Dün-Bugün-Yarın” paneli gerçekleştirildi. Panele, ATO Başkanı Dr. Rıza Mete’nin yanı sıra, Adana İl Sağlık Müdürü Serdar Mercan, Dr. Selim Ölçer ve Dr. Çetin Başaran konuşmacı olarak katıldılar.

ATO Başkanı Rıza Mete, konuşmasında Türkiye’de gerek bilgi, gerek hekim sayısı, gerekse teknik olanaklar açısından sıkıntı bulunduğuna inanmadığını belirterek, “Sorun bütün bunlarla sağlıklı hizmet sunulmasını sağlayacak siyasi iradenin olmamasıdır” dedi.

ATO, 14 Mart etkinlikleri kapsamında hekim ressamların çalışmalarından oluşan bir sergi de düzenledi. Dr. Yusuf Akçalı, Dr. Gülten Çelebi, Dr. Ayla Erol, Dr. Arsen Fırat, Dr. Neşe Ölçücü, Dr. Serpil Özdemir, Dr. Sema Ünlü ve Eczacı İnci Küçükusta’nın karma resimleri Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu’nda sergilendi.

Doç. Dr. Adnan Ataç’ın “Yaşama Açılan Kapılar”, Dr. Ahmet Tülüce’nin “Duvarlar” ile Dr. Ömer Yağlıdere’nin “İpekyolu” adlı saydam gösterileri de aynı salonda sunuldu.

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön