e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Nisan 2003  Sayı: 102

 

MSG’nin yeni sayısı çıktı

13.gif (99880 bytes)Tıp Dünyası - ANKARA - Türk Tabipleri Birliği’nce üç ayda bir yayınlanan Mesleki Sağlık ve Güvenlik Dergisi’nin (MSG) 12. sayısı çıktı.

Bu sayısına, KESK’e bağlı Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Cengiz Faydalı’nın “Kamu Kuruluşları ve Hizmetlerinin Tasfiye Edilmesinin Araçlarından Biri/Kamu Personel Rejimi Reform Yasası” başlıklı yazısının yanı sıra, Dr. Özcan Baripoğlu’nun “İşyerimde Neler Oluyor”, Dr. Çağatay Güler’in “Kapalı Ortam Hava Kirliliği”, Dr. Mustafa N. İlhan’ın “Krom ve Bileşiklerinin Zararlı Sağlık Etkileri ve Korunma” başlıklı çalışmalarını taşıyan MSG’de ayrıca, “Gemlik Sanayi Sitesi’nde İşyerlerinde Çalışma Ortamı ve Koşullarının Değerlendirilmesi”, “Hava Kalitesinin Performans Üzerindeki Etkilerinin Yeni Sonuçları”, “Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ndeki Sağlık Çalışanlarının Hepatit-B Enfeksiyonuna Karşı Bağışıklanma Durumları”na ilişkin araştırmalar da yer aldı.

Tüm bunların yanı sıra, ABD’nin Irak’a saldırısına karşı, “barış yanlılarının” verdiği mücadele ve bunun sonucunda elde edilenler de, derginin editörü Dr. Levent Koşar’ın yazısında yer buldu. Koşar, tezkerenin ABD’nin istediği biçimde çıkmaması, savaş karşıtı eylemlerin hala bütün gücüyle devam etmesini övgüledi derginin bu sayısında yer alan yazısında: “Tarihin ve siyasetin duasını almış hayırlı su’lar nehir yataklarında birikmeye başladı galiba. Ve anlıyorum ki, akşamlar ikinci bir güneş olacak evlerimize, işyerlerimize, sokaklarımıza! İşte ‘barışın hasat şenliği’...”  

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön