e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Nisan 2003  Sayı: 102

 

Sivas’ta “Hekim kimliği” paneli yapıldı

10.gif (45628 bytes)Tıp Dünyası - SIVAS - Sıvas-Erzincan-Yozgat Tabip Odası’nca, 14 Mart haftası dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, “Hekim Kimliği, Hekim-Hekim İlişkisi, Hekim-Hasta İlişkisi” konulu panel, “Bir Kendilik Nesnesi Olarak 68 Kuşağı” konulu konferans yapıldı ve meslekte 25 yılını dolduran hekimlere plaket verildi.

Sıvas-Erzincan-Yozgat Tabip Odası’nca, 13 Mart Perşembe günü saat 11.00’de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu’nda başlatılan “Hekim kimliği, hekim-hekim ilişkisi, hekim hasta ilişkisi” konulu ve moderatörlüğünü Sıvas-Erzincan-Yozgat Tabip Odası Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fikret Taş’ın yaptığı konferansa Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk-Ruh Sağlığı öğretim üyesi Doç. Dr. Selahattin Şenol, Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Ümit Erkol, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sefa Levent Özşahin konuşmacı olarak katıldılar. Saat 16.00’da sona eren panelin ardından, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi öğretim üyesi Prof. Dr. Bahar Gökler’in konuşmacı olduğu “Bir Kendilik Nesnesi olarak 68 Kuşağı” konulu panele gerçekleştirildi.

14 Mart Cuma günü de, meslekte 25 yılını dolduran hekimlere plaket verildi. Fikret Taş, plaket töreninde yaptığı konuşmada, bu ülkenin aydınları olan hekimlerin, ülkenin çıkarları doğrultusunda her türlü olumsuzluklara göğüs gererek, her türlü toplumsal olayda duyarlılığını göstererek mesleklerini sürdürmeye ve en iyi biçimde yapmaya çalıştıklarını söyledi. Bu duyarlılığın ancak, hekim kimliğine sahip olduktan itibaren örgütlü olmakla ses getirebileceğini kaydeden Taş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bunun yolu da meslek örgütüne en azından üye olarak destek vermek, özlük hakları ve ülkenin sağlık politikasında belirleyici olabilmekten geçmektedir. Her gün en az bir meslektaşımızın fiziki ve ruhsal saldırıya uğradığı, hekimlik mesleğinin bilinçli olarak yıpratılmaya çalışıldığı bir ortamda, meslekte 25 yılını dolduran siz değerli üyelerimizi bu özverili çalışmalarınızdan dolayı candan kutluyorum. Sizlerin bu özverili çalışmalarınızın ve mücadelelerinizin genç hekimlere ışık tutacağına inanıyorum.”

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön