14 OCAK 2012

TTB-UDEK Yürütme Kurulu Toplantısı

14.1.2012, Ankara

Saat: 11.00-14.30

 

Gündem ve Alınan Kararlar

 1. 14.12.2011 tarihli toplantıdan bu yana yapılan çalışmalar hakkında görüşme ve bilgilendirme yapıldı.
  1. TTB-UDEK tarafından yapılmış olan çağrıya yanıt veren derneklere gerçekleştirilen/gerçekleştirilecek olan ziyaret süreci paylaşıldı:
   1. i.      Ziyaret edilen dernekler:
    1. Türk Farmakoloji Derneği (13.1.2012)
    2. Türk Nöroloji Derneği (13.1.2012)
    3. Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği (13.1.2012)
    4. Türk Cerrahi Derneği (14.1.2012)
   2. ii.      Ziyaret edilecek dernekler
    1. Pediatrik Nöroloji Derneği (16.1.2012)

Katılan üyeler ziyaretlere ilişkin görüşlerini/geribildirimlerini paylaştılar. Genel görüş ziyaretlerin “olumlu” olduğu yönünde oldu. Ziyaretlerde hazırlanan formların kullanılması kararlaştırıldı.

 1. 8.1.2012 tarihinde TTB’de yapılan, sayman üyelerin ve mali sekreterin katılımının sağlandığı toplantı hakkında bilgilendirme yapıldı.
 2. Türk Plastik, Rekonstruktif ve Estetik Cerrahi Derneği Yeterlik Kurulu tarafından iletilen özel kurumların akreditasyonu konusundaki talep görüşüldü. Derneğin “Estetik Cerrahi Alanında Eğitim Standartların Belirlenmesi" konusunda çalışma yapması, sertifika programı için de Sağlık Bakanlığına başvurması önerildi.
 3. Bülten çıkarılması konusu görüşüldü. Bu konuda özellikle dernek ziyaretlerinin görsel ve yazılı içeriğinin bültende öncelenmesi kararlaştırıldı.
 4. WMA dergisinde yazı yazılması konusunda görüşme yapıldı, öneri olumlu değerlendirildi, çalışma yapılmasına karar verildi.
  1. UDEK tarihçesi hakkında bir dokümantasyon yapılabileceği paylaşıldı. Daha sonra ulusal-uluslar arası yazıların çıkarılmasının olası olduğu konuşuldu.
 5. UDEK’in İngilizce Web sayfası hazırlığı konusu paylaşıldı. Orta dönemde bu çalışmanın tamamlanabileceği konuşuldu.
 6. UDEK web sayfasında DUYURULAR ya da hazırlanacak BÜLTEN sayfası İÇERİSİNDE DERNEKLERDEN DUYURULAR şeklinde bir bölüm açılabilmesi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.
 7. İnsangücü planlaması konusunda dernekler için kullanılabilecek bir rehber hazırlanabileceği paylaşıldı. Derneklerin alanlarına ilişkin gereksinimlerini planlayabilmelerine dair bir rehber dokuman hazırlanması kararlaştırıldı.
 8. Alana özgü/spesifik uzmanlık eğitimi standartlarının belirlenmesi için çalıştay yapılması kararlaştırıldı. Bu çalıştayın tarihinin bir sonraki yürütme kurulu toplantısında belirleneceği kararlaştırıldı.

10.  TTB-UDEK üyesi derneklerin bilimsel dergilerinde STE/SMG çalışmalarının yer alması konusunda çalışmalar yapılabileceği paylaşıldı. Bu konuda çalıştay yapılabileceği konuşuldu.

 1. TTB-UDEK Yönetmeliği gözden geçirme/geliştirme için hazırlık çalışmasının kısa süre içinde yapılması kararlaştırıldı. Bir sonraki toplantıya kadar YK üyeleri çalışma yapabileceklerini aktardılar. Bu süreçte TTB-Hukuk bürosundan destek alınacağı konuşuldu.

12.  UYEK Yürütme Kurulu ile ortak toplantı yapılmasına karar verildi.

Bir sonraki Yürütme Kurulu toplantısının

18 Şubat 2012 tarihinde TTB’de saat 11.00 da

yapılması kararlaştırıldı.

 

udek_yurutme_14_ocak