e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

1 Nisan 2002  Sayı: 88

 

Adıyaman’da 14 Mart Tıp Bayramında Acı Kayıp

Hoşgörüsü, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile etrafında bir sevgi çemberi oluşturan Adıyaman Sağlık Müdürlüğü Sağlık Ocakları Şube Müdürü Dr. Mehmet Kalenderoğlu 14 Mart Tıp Bayramında sevenlerinin bayramını yasa boğarak ani bir kalp krizi sonucu aramızdan ayrıldı.

Dr. Mehmet Kalenderoğlu 01.01.1954 yılında Diyarbakır Silvan doğumlu olup, ilk, orta öğrenimini Silvan’da tamamladı. 1983 yılında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olarak sırasıyla Sivas, Balıkesir ve Ankara Kızılcahamam’da görev yaptıktan sonra 1994 yılında Adıyaman’da göreve başladı. 1995 yılından itibaren Sağlık Ocakları Şube Müdürlüğü yaptı. Adıyaman Tabip Odası’nın kuruluşundan itibaren faal olarak etkin görevler yüklenmiş 1998-2000 tarihleri arasında Adıyaman Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevini de başarı ile yürütmüştür.

Evli ve 3 çocuk babası olan Dr. Mehmet Kalenderoğlu Tıp Bayramında sevenlerinin bayramını mateme boğarak aramızdan ayrıldı. Daima içimizde yaşayacak olan bu eşsiz meslektaşımıza Allah’tan rahmet, acılı ailesine sabır diliyoruz.

Adıyaman Tabip Odası Yönetim Kurulu

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön