e-posta

   Eski Sayılar | Künye | Ana Sayfa

TIP DÜNYASI
 

.

15 Şubat 2002  Sayı: 86

Dalgaların etkisi büyüklüğünde değil sürekliliğindedir

İzmir’de düzenlediğimiz Genel Pratisyenliğin Felsefesi ve Temel Özellikleri Kursu’ndan tüm pratisyen hekimlere sevgiler, saygılar...

Dr.Mustafa Vatansever

Bornova Atatürk Sağlık Ocağı Hekimi / 19-22 Ocak tarihlerinde düzenlediğimiz kursun duyurusu İzmir’de çalışan tüm pratisyen hekimlere iletilmiş ve özgeçmiş ile başvuran 50 hekimden yapılan ön değerlendirme sonunda (komisyon + temel modüller eğiticilerinden + birinci basamak yöneticileri temsilcisi + üniversite temsilcilerinden oluşan bir değerlendirme kurulu)  ilk 16 kişi kursa katılmıştır. Ayrıca kursa Balıkesir’den 2, Manisa’dan 1, Aydın’dan 1 meslektaşımız odaları temsilen (daha sonraki kurslarda oraganizasyon için) alınmıştır. İzmirli katılımcıların bu kursa katılmaları için gereken idari destek sağlanmıştır. Tek üzüntümüz katılımcı sayısındaki sınırlılıklarımız. Bu kursa katılmayı fazlasıyla hak eden diğer meslektaşlarımızın taleplerini en kısa zamanda yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kursun katılımcılarının büyük çoğunluğu halen Sağlık Bakanlığı’nın çeşitli programlarında eğitici olarak görev yapan kişilerden oluşmuştur. Kurs İzmir Tabip Odası’nın kendi konferans salonunda gerçekleştirilmiş ve  katılımcılardan da ücret talep edilmemiştir.

Yıllardır somut üretim yapmak yerine bireysel davranmayı, mesleki dayanışma yerine meslek odası yöneticilerini hedef göstermeye çalışanlara inat, çalışmlarımıza yüreğimizi koyarak devam ediyoruz.

Üretiyoruz, biraradayız.

İzmir’den Samsun, Diyarbakır, İstanbul, Tekirdağ, Adana, Ankara, Bursa, Manisa, Balıkesir, Aydın’da bizlere destek verenlere, genel pratisyenliğin hak ettiği yere ulaşması için emek verenlere sonsuz teşekkürler.

 

GENEL PRATİSYENLİK ENSTİTÜSÜ BİR DENİZ FENERİ GİBİ kazalara karşı BİZLERE YOL GÖSTERMEYE VE IŞIK VERMEYE DEVAM EDİYOR... Bu yol mayınlarla dolu, ancak gönlünüz rahat olsun, mayınlar yerleri ve çapları bilindiği sürece problem yaratmazlar.

 

 

TIP DÜNYASI

Sayfa başına git         Başa dön