Ana Sayfa | Eski Sayılar

Diyarbakır GPE Sağlık Yönetimi Kursu'ndan izlenimler...

Dr. Ercan Tanrıkulu, Dr. Mehmet Ataman-Diyarbakır

3 Kasım Cumartesi günü 21 kişi ile eğitime başladık. Eğitimcilerin büyük kısmının pratisyen hekim olması bizi sevindirdi. Bu sevincimiz kurs boyunca daha içtensel ve daha dinamik olmamızı sağladı. Pratisyen hekimlerin bu eğitimler sürecine katkılarının çok olacağı gerçeği ile karşı karşıyaydık. Bu durum bize ayrı bir onur verdi.
Dört buçuk günlük kurs süresince çok keyifli anlar yaşadık. Kursun amaca uygunluğu, katılımcıların dinamiği, düzeyin yüksek olması, eğitimcilerin eforu, bu efora denk düşecek düzey bu sürece ayrı bir heyecan kattı.
Bizler Diyarbakır'da yapılan bu ikinci kursun da hekimlik pratiğimize günlük yaşantımıza ve genel hayatımıza çok olumlu katkıları olduğunu fark ettik. Eğitimcilerimiz "Sağlık Yönetimi" konusunda bizleri detaylı bilgilendirdiler. Bu donanımları hepimiz çalıştığımız kurumlarda bir an önce pratiğe geçirme konusunda heyecanlıydık. Hepimizde en kısa sürede diğer modülleri tamamlama isteği yoğunlaştı.
Samsun'dan Alper'e, Adana'dan Yalçın'a, İzmir'den Sema'ya, Ankara'dan Havva'ya, İstanbul'dan Dilşad'a, Nadi'ye ve bu eğitimler sürecine büyük katkıları olan Naciye'ye teşekkür ediyoruz. 21 hekimin genel pratisyen olma heyecanlarına ayrı bir dinamizm getirdiler.