Ana Sayfa | Eski Sayılar

Öğretim üyelerine verilen ve onlar tarafından da bize iletilen bir metne yer veriyoruz.
YORUMSUZ


"Değerli Hocamız,
Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) hazırlığı konusunda Ankara, İstanbul ve İzmir'de hizmet veren öncü konumundaki deneyimli kuruluşumuz sayesinde, uzmanlık sınavına hazırladığımız ve başarılı kıldığımız meslektaşlarımızın sayısı giderek artmaktadır.
Söz konusu başarıyı daha da artırmak ve verdiğimiz hizmetten tüm meslektaşlarımızın yararlanmasını sağlamak üzere, kurumumuz hizmetlerine 45 günde bir sadece TUS'a yönelik olarak hazırlanan TUSEM Deneme Sınavını ekleyerek, meslektaşlarımızın mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve Türk tıbbına hizmet etmekten gurur duyacağız.
Ekim 2001'de başlayacak olan bu hizmetin sürekliliğini sağlayabilmek için TUS'a yönelik çok zengin ve kaliteli bir soru bankasının oluşturulmasına gereksinim duyulmaktadır. Bu bağlamda, sizlerin değerli bilimsel birikimlerinize ve en son uluslararası literatüre bağlı kalarak hazırlayacağınız TUS soruları bu çalışmamıza önemli katkı sağlayacaktır.
Ülkemizin ağır ekonomik koşulları ve bu hizmete yeni başlanmış olması da dikkate alınarak, daha önce yayınlanmamış referanslı ve açıklamalı cevapları içeren (Ekte görüldüğü gibi), hazırlayacağınız ilk 20 soru grubu için 50 milyon TL karşılığındaki sembolik bedeli kabul edeceğinizi umarız. Ancak, zamanla işbirliğimiz sürecek ve ilk hazırladığınız bize ulaştıkça ve deneme sınavımız daha çok meslekdaşımıza ulaştıkça ücretlendirme yönünden iyileştirici yeni düzenlemeler yapılacaktır. Değerli meslektaşlarımız ve Türk tıbbı için ortaya koyduğunuz emeğin karşılığı olamayacak bu sembolik bedeller tarafınıza hesap dönemlerinde periyodik olarak ödenecektir.
Türk Tıp Hizmetlerine yapacağınız önemli destekten dolayı memnuniyet ve minnet duygularımızı belirtmek üzere adınızın da yer alacağı deneme sınavlarımız şahsınıza da iletilecektir (Arzu eden hocalarımızın isimleri saklı tutulabilir). Konu hakkında bizim için son derece önemli olan değerli onay ve görüşlerinizi alabilmek için sizi ayrıca rahatsız edeceğiz.

En derin saygılarımızla. Editör-TUSEM"