Ana Sayfa | Eski Sayılar

TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ İLE
TARİH VAKFI ARASINDA
KARDEŞ KURULUŞ
SÖZLEŞMESI İMZALANDI

Türk Tabipleri Birliği ile bu yılı içinde 10. kuruluş yıldönümünü kutlayacak olan Tarih Vakfı arasında ''Kardeş Kuruluş Sözleşmesi'' imzalandı.
Türk Tabipleri Birliği, Tarih Vakfı'nın bilime dayanan, karşılıklı anlayış ve ortak yaşama kültürünü geliştiren bir tarih bilincini Türkiye'de yaygınlaştırıp derinleştirmeyi amaçlayan çalışmalarını desteklemektedir.
Tarih Vakfı, 10. kuruluş yıldönümü dolayısıyla, 2001 yılı içinde kendi üyelerine tanıdığı yayın, gezi, seminer, sergi-giriş indirimlerini Türk Tabipleri Birliği üyelerine de tanıyacaktır. Bu kapsamda özel proje kitapları dışında kalan Tarih Vakfı ve Yurt Yayınları kitapları Türk Tabipleri Birliği üyelerine vakıf bürolarında ya da Türk Tabipleri Birliği tarafından sağlanacak toptan satış kanallarında %40 indirimli olarak verilecektir. Türk Tabipleri Birliği üyeleri Tarih Vakfı tarafından düzenlenen gezi ve seminerlere %10 indirimli olarak katılacak, sergi ve toplantılara girişte üye kimliklerini göstererek ücretsiz olarak katılabileceklerdir.

TARİH VAKFI SİZİ TARİH DOSTU OLMAYA ÇAĞIRIYOR!
Tarih Vakfı, Türkiye'de tarih alanında sivil, uygar, çağdaş bir yaklaşımı geliştirmeye, güçlendirmeye çalışan bir sivil toplum kuruluşudur.
Tarih Vakfı, ülkemizde her türlü önyargıdan, ayrımcılıktan şovenizmden uzak bir tarih bilincini geliştirmeyi, tarihe bilimsel bir yaklaşımı yaygınlaştırmayı ve tarihi mirası köklü bir duyarlılıkla, geniş toplum keşimlerinin katılımıyla korumayı amaçlıyor.
Tarih Vakfı, temel desteğini zengin bir aileden, büyük sermaye grubundan, politik çevreden ya da devletten  almamasına karşın, Türkiye'nin en büyük birkaç sivil toplum kuruluşundan biri olmayı basarabilmiş bir aydın gırişimidir.

Tarih Vakfı'nın Eylül ayı "Keşif" güzergahları….
Eylül ayının ikinci gezi güzergahı olan Mardin ve çevresine ise ard arda iki ayrı gezi düzenlenecek. Tarih Vakfı'nın yayın ve kültür turları içinde ağırlıklı bir yeri olan Mardin'e  20-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak ilk geziye Diyarbakır'dan başlanacak ve  bölgede çalışmalar yapan arkeologların rehberliğinde Hasankeyf, Mardin, Midyat, Nusaybin ve kazıları yeni başlayan Dara gezilecek.
27-30 Eylül tarihleri arasında yapılacak Eylül ayının ikinci Mardin gezisi için ise, otobüsle yola çıkılacak ve gezinin ilk gününde Kapadokya turu ve Nemrud Dağı'nda gün batımının izlenmesinin ardından Mardin'e geçilerek ilk gezinin programına devam edilecek.
İLETİŞİM İÇİN Tel: 212 233 21 61 (dahili 22) Fax: 212 234 32 90 e-posta: [email protected]  www.tarihvakfi.org.tr