Ana Sayfa | Eski Sayılar

KAHRAMANMARAŞ’TA DİYABET TOPLANTILARI

 Diyabet Vakfı, Kahramanmaraş Tıp Fakültesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Kahramanmaraş Tabip Odası ve Kahramanmaraş Eczacı Odası’nın katılımıyla iki gün süren Diyabet Toplantıları düzenledi.

Toplantının ilk günü, Kahramanmaraş Eczacı Odası’nda İnsülün Destek Birimi ve İnsülün Bankasının açılışı gerçekleştirilirken, aynı gün öğleden sonra Genel Koordinasyon toplantısı yapıldı. Genel koordinasyon toplantısında “Dünyada, Türkiye’de ve Güney Doğu Anadolu’da Diyabetin Önemi”, “Çocukluk çağı diyabeti ve yaşam kalitesinin geliştirilmesi”, “Diyabette insülin tedavisi”, “Tip 2 Diyabetin Modern Tedavisi”, “Diyabet tanı ve tedavisinde hekim hataları”,  “Diyabette Tıbbi Beslenme Tedavisi ve Eğitimin Önemi” ve “Diyabet Tanı ve Tedavi Uygulamaları ve Bakımında Hemşirelerin Rolü” konulu bildiriler sunuldu.

Toplantının ikinci gününde ise 30’un üzerinde bölgeden hemşirenin katılımıyla Diyabet Hemşireliği toplantısı yapıldı. Diyabet Halk konferansının yapıldığı aynı günde katılımın yüksek olması nedeniyle birçok katılımcı toplantıları izleyemedi.(TD)

Ana Sayfa | Eski Sayılar