Ana Sayfa | Eski Sayılar

Genel Pratİsyenlİk Enstİtüsü 2001 YIlI Hedeflerİ...


Türk Tabipleri Birliği Genel Pratisyenlik Enstitüsü'nün mesleki eğitim kapsamında 2000 yılı içinde başlattığı etkinlikler sürüyor.

1998 yılında kurulan Genel Pratisyenlik Enstitüsü Yönetim Kurulu'nun hedeflerine göre, 2002 yılı sonuna kadar yaklaşık 200 pratisyen hekimin Enstitünün temel modül kurslarını alması öngörülüyor.

Bundan sonraki aşamada bölgesel düzeyde yaygın eğitim çalışmalarının başlatılmasını planlayan Genel Pratisyenlik Enstitüsü, ülkemizde genel pratisyenlik mesleki eğitiminin uygulama alanına girmesi için çaba gösteriyor.

Pratisyen hekimleri, Genel Pratisyenlik Enstitüsü'nün bu etkinliklerine katılmaya çağıran yetkililer, başvuru durumuna göre katılımcıların kendi illerinde ya da en yakın ildeki kurslara yer leştirileceklerini belirttiler.

Temel kurslara katılabilmek için öncelikle "Eğitim Becerileri Kursu" almış olmak gerekiyor.

Genel Pratisyenlik Enstitüsü Yönetim Kurulu'nun 2001 yılının ilk yarısı için belirlediği kurs takvimi:

Bilgisayar Kursu, Mart ayında Adana, Haziran ayında İstanbul veya Tekirdağ'da. Felsefe Kursu, Mart'ta  Ankara'da Haziran ayında İstanbul'da. Yönetim Kursu, Ocak ayında İstanbul'da Haziran'da Ankara'da ve Mayıs'ta İzmir'de. Epidemiyoloji kursu Nisan'da İzmir'de Mayıs'ta Ankara'da, Haziran'da İstanbul'da. İletişim kursu Haziran'da -Diyarbakır, Mayıs'ta İstanbul ve Nisan'da Ankara'da. Eğitim Beceriler kursu, Şubat'ta Adana,  Mart'ta Malatya ve Eylül'de Adana veya Mersin'de düzenlenecek.(TD)