Ana Sayfa | Eski Sayılar

Nusret Fişek anma etkinlikleri Kasım'da


ANKARA- Her yıl geleneksel olarak yapılan Prof. Dr. Nusret Fişek'i anma etkinlikleri bu yıl da, 3-4 Kasım tarihlerinde Ankara'da yapılacak.

İlk gün sabah 09:30'da Nusret Fişek'in mezarı başında bir tören düzenlenecek. Saat 09:00'da Hacettepe Üniversitesi 2 nolu park yerinden mezarlığa (Cebeci Asri Mezarlığı Ada: 159 Parsel 69-70) araç kaldırılacak. Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi "Kırmızı" Salon'da saat 11'de başlayacak anma konuşmalarının ardından Prof. Dr. Hüsnü Göksel, Cumhuriyetin Sağlığı konulu bir konferans verecek.

Ödül töreni saat 19:00'da Gazi Üniversitesi Konser Salonu'nda gerçekleşecek. Törenin ardından Armağan Erman ve Elif Gamze Büyükkayıkçı dinleti sunacaklar.

İkinci gün, TTB Merkez Konseyi'nde saat 09:45-10:15 arasında Türkiye'de Sağlığın Durumu başlıklı oturumun  başkanlığını Prof. Dr. Rahmi Dirican, sunumunu ise  Prof. Dr. Gazanfer Aksakoğlu gerçekleştirecek. Oturum başkanlığını Prof. Dr. Doğan Benli'nin yapacağı ve Prof. Dr. Hamdi Aytekin'in sunacağı Türkiye'de Halk Sağlığı Uzmanı Olmanın Sorumluluğu başlıklı oturum saat 11:15'de başlayacak. Halk Sağlığı Uzmanlık Eğitimi konulu sunumu ise Prof. Dr. Necati Dedeoğlu yapacak. Grup Çalışmaları ve Grup raporlarının hazırlanmasının ardından program sona erecek.. (TD)