Ana Sayfa | Eski Sayılar

Acil Tıp Sempozyumu Antalya'da


İZMİR/(Hamit Hancı)- Acil tıp Sempozyumu 6-7-8 Ekim tarihlerinde Antalya'da yapılacak. Sempozyumun ilk gününde CPR'deki son gelişmeler, acil tıp sistemi: nasıl bir acil servis?, acil serviste göğüs ağrılı hastaya yaklaşımda son gelişmeler, aile içi şiddet ve acil servis, acil serviste antibiyotik kullanım ilkeleri, geriatric hastaya yaklaşım, dispneik hastaya yaklaşım, zehirlenmiş hastaya yaklaşım, hastane afet planı" konularında sunumlar ve paneller yapılacak. Acil Tıp Akademik toplantısı da ilk gün gerçekleşecek.

İkinci gün ele alınacak konular şöyle: "Multipl travmalı hastaya, ateşli çocuğa, kafa travmalı hastaya, dispneik çocuğa, nöbet geçiren çocuğa, karın ve baş ağrılı hastaya, hipertansif hastaya, diabetik hastaya yaklaşımlar. Acil Tıp Sistemi: Hastane öncesi organizasyon. Çevresel aciller. Multipl travmada acil hemşirelik uygulamaları. Terörizm ve acil tıp. Hekimin adli sorumluluğu". UDKK ve Acil Tıp Board Sınavı toplantısı da ikinci gün yapılacak.

Üçüncü gün, acil serviste sedasyon ve aneljezide son gelişmeler, acil servis hemşireliği, servikal, akciğer, pelvis grafilerinin değerlendirilmesi, intihar düşüncesi olan hastaya yaklaşım konuları ele alınacak. Yabancı bilimadamlarının da katılacağı sempozyumda her gün atelye çalışmaları da yapılacak. (TD)