Ana Sayfa | Eski Sayılar

Sürgünde son tablo

* Adana Devlet Hastanesi'nde 10 yıldır görev yapan, aynı zamanda Adana Tabip Odası İnsan Hakları, Adli Tabiplik ve Hukuk Bürosu Başkanlığı'nı yürüten Dr. Mehmet Antmen, gerekçe gösterilmeksizin Bolu'nun Kıbrıscık ilçesine sürüldü. Adana Tabip Odası ve Kahramanmaraş Tabip Odası yaptıkları açıklamalarla sürgünü kınadı.
* Sinop Türkeli Güzelkent Beldesi Sağlık Ocağı'nın on yıllık hekimi ve Samsun-Sinop Tabip Odası üyesi Dr. Arif Güneş, önce deprem gerekçe gösterilerek Adapazarı İli Akyazı İlçesi 1 Nolu Sağlık Ocağı'na, ardından da Sinop Boabat 1 Nolu Sağlık Ocağı'na teyin edildi. Oda yönetimi sürgünü kınayarak yasal girişimlere başlandığını açıkladı.
* Vezirköprü Devlet Hastanesi'nin tek kadın doğum uzmanı Dr. Bülent Çepni, "iihtiyaç" gerekçesiyle, bir kadın doğumcunun daha görev yaptığı Ağrı Doğubeyazıt'a sürgün edildi. Gelişme Samsun-Sinop Tabip Odası'nca tepkiyle karşılandı.
* SSK İzmit Bölge Hastanesi acil servisinde görevli, aynı zamanda kendisi de depremzede olan ve ailesi ile prefabrik konutta kalan Dr. M. Kemal Kaya, SSK Genel Müdürlüğü'nün geçici görevlendirmeleri durduran talimatlarına karşın yine SSK Genel Müdürlüğü'nün kararı ile SSK Bolu Hastanesi'ne 6 ay süreyle geçici görevle gönderildi. Kocaeli Tabip Odası konunun takipçisi olacağını açıkladı. Kaya'ya Kahramanmaraş Tabip Odası'ndan da destek açıklaması geldi.