Ana Sayfa | Eski Sayılar

Acilcilerden başhekimleri için özel bülten

Kocaeli 112 Acil Haber, bu kez 17 Ağustos depreminde yitirilen Başhekim Dr. Serhat Deniz için çıktı. Deprem, Dr. Serhat'ı Kocaelililerden, meslektaşlarından, sevdiklerinden aldı ama onun zengin kişiliğiyle  çoğalmış anılarının izleri sürüyor. Onun için çıkan özel sayıda da dostları, meslektaşları bu anıları bizlerle paylaşıyorlar.
Dr. Serhat'ın enerjisini, gülümsemesini, hayata ve dünyaya sevgiyle bakışının ifadesi olan bir fotoğrafının fon olarak kullanıldığı dergide, anıların gücünü ve korunması gerektiğini 112 Hekimi Dr.C.Ova Şeyhoğlu şöyle anlatıyor: " Çünkü gerçekten paylaşamadığınızı, kimseye anlatamadığınızı düşündüğünüz her şey, yalnızca size ve ona aittir artık. Belleğiniz size en değerli hazineyi bahşetmiştir. O; dostunuz artık sizin bir parçanızdır, sizinle yaşayacaktır. Dostlarım; bu hazineyi belleğinizin en gizil yerinde saklayın. Çünkü zaman onu sizden çalmak için var gücüyle uğraşacaktır".
Çalışma arkadaşlarının onun hakkında ortak düşünceleri var... Dr. Suat Mandil, "O'nun adı hiç durmadan çalışmak, yılmamak, en mükemmelini ortaya koymak, işi ve hayatı sevmek, her anını doya doya yaşamak..." diyor. Dr. Vehbi Baba, "Değiştirmek ve düzeltmek için yaratılmıştı sanki" diye tanımladığı Dr. Serhat ile 112'i birbirlerine benzetiyor ve ekliyor: "Hızlı, yetişmeye çalışan, kurtarıcı... Serhat yerini bulmuştu, 112 de adamını... Onun hiç yaşlanmayacağını biliyordum, ama bu şekilde hiç değil". Meslektaşları, "Görev devam ediyor başhekimim" diye sesleniyorlar arkasından...