Bakan Durmuş ne diyor?

-Tunceli, Hakkari, Şırnak gibi illerde doktor sıkıntısı var. O zaman, Denizli,Gaziantep, Samsun, Konya ve Kayseri gibi illerden rotasyonla uzman gönderiyoruz. Eskiden üç ay olan rotasyon şimdi bir ay; buna karşı çıkmak doğru değil. Sonra, kimseyi seçerek göndermiyoruz. Personel Genel Müdürlüğü, fazla olan illerin Sağlık Müdürlüğü’ne yazıyor, şu branştaki doktorlara ihtiyaç var diye. Onlar da bize gönderiyorlar. Hangi amaçla adının bize bildirildiğini bilemeyiz. Ancak, ‘bir ay rotasyona git’ dendiğinde hemen yaygara koparılıyor, baskı yaptırılıyor.

Bayer- Hastanelerdeki gece vardiyası nasıl gidiyor?

- Devlete iş günü kzandırıyorum. Valiliklere, acil durumdakileri akşam gönderttirin dedim. Öğretmen ders sırasında doktora gitmesin, mazeret göstermesin.

Bayer- Bunlar güzel de... Tabipler Odası, sizi Danıştay kararlarına uymamakla suçluyor.

- Onların bir itiraz süreci var, hukukun bir işleyiş mekanizması var. Maalesef Tabipler odası bürokratları tehdit eden bildiriler yayınlıyor. Aslında bir baskı grubu olarak benim iyi çalışmadığımı, doktorların az ücret aldığını kamuoyuna duyursunlar. Bunları kendilerinden de rica ediyorum, olmuyor. Ama onların derdi puan almak.

 

    mail9.gif (17469 bytes)             buton2.jpg (1100 bytes)ANA SAYFAYA DÖNÜŞbuton1.jpg (1100 bytes)