Halk hekimine sahip çıktı

"Doktorumuzu istiyoruz"

NİĞDE- Niğde'nin merkez Ovacık kasabası halkı, kasabalarında 7 yıldır hizmet veren ve kasabaya büyük emeği geçen tek doktorları Mızrap Özer'in Karaman'a tayin edilmesini, valiliğe yürüyerek protesto etti.

Ovacık Belediye Başkanı Osman Kendirli ve yaklaşık 100 kişilik kasaba halkı, Niğde'ye gelerek Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Trafiği kapatan kasaba halkı, "Doktorumuzu istiyoruz" sloganı atarak, Valiliğe yürüdü. Vali Refik Arslan Öztürk, görüşmek talebinden bulunan kasaba halkından 10 kişiyi kabul etti ve durumu Sağlık İl Müdürü ile görüşeceğini söyledi.

Görüşlerini alan gazetecilere, Mızrap Özer'den çok memnun olduklarını söyleyen Ovacık'lılar, yedi yılı aşkın süredir sadece 40 gün izin kullanan Özer'e muayene olmak için sadece Ovacık halkından değil, çevre köy ve kasabalardan günün 24 saati hasta geldiğini belirttiler. Ayrıca Ovacık İlköğretim Okulu Aile Birliği manevi başkanlığını yürüten Dr. Mızrap Özer'in okulun bir çok sorunundan, cami ve mezarlık onarımı gibi bir çok işi üstlendiğini ve Ovacık'ın kasaba olmasında büyük emeği geçtiğini ifade eden Ovacıklı'lar, Özer'in Ovaçık'ta kalmasını istediklerini söylediler. (TD)

 

 

  mail9.gif (17469 bytes)                            buton2.jpg (1100 bytes)ANA SAYFAYA DÖNÜŞbuton1.jpg (1100 bytes)