tok_logo.gif2012-2013 DÖNEMİ TÖK MYK ÜYELERİ
6 EKİM 2012 TARİHİNDE ANKARA'DA GERÇEKLEŞEN GENEL KURULDA YAPILAN SEÇİMLE MERKEZİ YÜRÜTME KURULU (MYK) ÜYELERİ BELİRLENDİ.

Manifesto

MANİFESTOMUZ

Çağrımızdır; insana dair, hayata dair kaygıları olanların, sözünü söylemek isteyenlerin, boyun eğmeyip direnmeyi seçenlerin, herkesin topluluğu olabilmek için tüm arkadaşlara duyurduğumuz...

Devamı için tıklayınız...

DOKU Sayı 3
1.gif
DOKU SAYI 3
DOKU Sayı 2
DOKU SAYI2
DOKU Sayı 1
1.gif
DOKU SAYI 1

TTB.org Haberleri

"Heybesinde yılan işaretleri

Baldıran zehiri yüzüğünün içinde

Ve yanında kav taşıyan ben ;

Tekinsizim size göre

İbret için yakılması gereken..."

Metin ALTIOK

8 PDF Yazdır E-posta
Yazar Fırat   

'Susmak insani ve vicdani değildir'

 

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, açlık grevlerine dikkat çekmek için yürüyüş ve basın açıklaması yaptı, "gelinen kritik süreçte susmak insani ve vicdani değildir" dedi.

Devamını oku... 

Cerrahpaşa'da açlık grevlerine destek 2


Etkin Haber Ajansı / 07 Kasım 2012 Çarşamba, 15:22

İSTANBUL- İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri, Kürt siyasi tutukluların sürdürdüğü açlık grevlerine dikkat çekmek için fakülte içerisinde yürüyüş ve basın açıklaması yaptı.

Yemekhane önünde toplana Özgür Sağlık Öğrencileri, Tıp Öğrencileri Komisyonu ve SES Gençlik Komisyonu üyeleri, "Anadil bölmez tecrit öldürür", "Açlık grevindeki tutsaklar onurumuzdur", "Be ziman jiyan nabe" sloganları ile İş Bankası önüne yürüdü.

Yürüyüşün ardından yapılan eylemde basın açıklaması Türkçe ve Kürtçe okundu.

Kürtçe basın metnini okuyan Hesen Cüdaxwaz, Musa Anter'in "Direnmek kalırdı Kürt'e, yaşamanın bir başka adı direnmekti" sözleriyle açıklamaya başladı. Cüdaxwaz, "Musa Anter'in haklı sözü 20. yy. da Kürtlere yönelik katliamların devam ettiğini ispatlıyor" dedi.

AKP Hükümeti'nin de diğer hükümetlerden bir farkı olmadığını belirten Cüdaxwaz, "Hatta AKP'nin son dönem politikaları ahlak dışı. Roboski'de yaşananlar AKP'nin politikasını açık şekilde ortaya koydu" şeklinde konuştu.

Açıklamanın ardından açlık grevinde olan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisi tutuklu Sercan Avşar'ın basına gönderdiği mektup okundu. Avşar, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması, anadilde eğitim ve savunmanın önündeki engellerin kaldırılması talepleri ile açlık grevinde olduklarını anlattı. Öcalan'ın Kürt halkı için önemli olduğunu vurgulayan Avşar, "Öcalan'ın özgürlüğü Kürtlerin özgürlüğüdür" dedi.

Açıklamanın ardından ETHA muhabirine konuşan tıp fakültesi öğrencisi Mustafa Mesut Kaya, "Bu eylemi yapmak için çok geciktik. 57 gün oldu ve insanlar göz göre göre ölüme gidiyor. Gelinen kritik süreçte susmak insani ve vicdani değildir.

 
< Önceki   Sonraki >