tok_logo.gif2012-2013 DÖNEM TÖK MYK ÜYELER
6 EKM 2012 TARHNDE ANKARA'DA GERÇEKLEEN GENEL KURULDA YAPILAN SEÇMLE MERKEZ YÜRÜTME KURULU (MYK) ÜYELER BELRLEND.

Manifesto

MANFESTOMUZ

Çarmzdr; insana dair, hayata dair kayglar olanlarn, sözünü söylemek isteyenlerin, boyun emeyip direnmeyi seçenlerin, herkesin topluluu olabilmek için tüm arkadalara duyurduumuz...

Devam için tklaynz...

DOKU Say 3
1.gif
DOKU SAYI 3
DOKU Say 2
DOKU SAYI2
DOKU Say 1
1.gif
DOKU SAYI 1

TTB.org Haberleri

"Heybesinde ylan iaretleri

Baldran zehiri yüzüünün içinde

Ve yannda kav tayan ben ;

Tekinsizim size göre

bret için yaklmas gereken..."

Metin ALTIOK

8 PDF Yazdr E-posta
Yazar Frat   

'Susmak insani ve vicdani deildir'

 

stanbul Üniversitesi Cerrahpaa Tp Fakültesi örencileri, açlk grevlerine dikkat çekmek için yürüyü ve basn açklamas yapt, "gelinen kritik süreçte susmak insani ve vicdani deildir" dedi.

Devamn oku... 

Cerrahpaa'da açlk grevlerine destek 2


Etkin Haber Ajans / 07 Kasm 2012 Çaramba, 15:22

STANBUL- stanbul Üniversitesi Cerrahpaa Tp Fakültesi örencileri, Kürt siyasi tutuklularn sürdürdüü açlk grevlerine dikkat çekmek için fakülte içerisinde yürüyü ve basn açklamas yapt.

Yemekhane önünde toplana Özgür Salk Örencileri, Tp Örencileri Komisyonu ve SES Gençlik Komisyonu üyeleri, "Anadil bölmez tecrit öldürür", "Açlk grevindeki tutsaklar onurumuzdur", "Be ziman jiyan nabe" sloganlar ile Bankas önüne yürüdü.

Yürüyüün ardndan yaplan eylemde basn açklamas Türkçe ve Kürtçe okundu.

Kürtçe basn metnini okuyan Hesen Cüdaxwaz, Musa Anter'in "Direnmek kalrd Kürt'e, yaamann bir baka ad direnmekti" sözleriyle açklamaya balad. Cüdaxwaz, "Musa Anter'in hakl sözü 20. yy. da Kürtlere yönelik katliamlarn devam ettiini ispatlyor" dedi.

AKP Hükümeti'nin de dier hükümetlerden bir fark olmadn belirten Cüdaxwaz, "Hatta AKP'nin son dönem politikalar ahlak d. Roboski'de yaananlar AKP'nin politikasn açk ekilde ortaya koydu" eklinde konutu.

Açklamann ardndan açlk grevinde olan Cerrahpaa Tp Fakültesi örencisi tutuklu Sercan Avar'n basna gönderdii mektup okundu. Avar, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldrlmas, anadilde eitim ve savunmann önündeki engellerin kaldrlmas talepleri ile açlk grevinde olduklarn anlatt. Öcalan'n Kürt halk için önemli olduunu vurgulayan Avar, "Öcalan'n özgürlüü Kürtlerin özgürlüüdür" dedi.

Açklamann ardndan ETHA muhabirine konuan tp fakültesi örencisi Mustafa Mesut Kaya, "Bu eylemi yapmak için çok geciktik. 57 gün oldu ve insanlar göz göre göre ölüme gidiyor. Gelinen kritik süreçte susmak insani ve vicdani deildir.

 
< nceki   Sonraki >