tok_logo.gif2012-2013 DÖNEMİ TÖK MYK ÜYELERİ
6 EKİM 2012 TARİHİNDE ANKARA'DA GERÇEKLEŞEN GENEL KURULDA YAPILAN SEÇİMLE MERKEZİ YÜRÜTME KURULU (MYK) ÜYELERİ BELİRLENDİ.

Manifesto

MANİFESTOMUZ

Çağrımızdır; insana dair, hayata dair kaygıları olanların, sözünü söylemek isteyenlerin, boyun eğmeyip direnmeyi seçenlerin, herkesin topluluğu olabilmek için tüm arkadaşlara duyurduğumuz...

Devamı için tıklayınız...

DOKU Sayı 3
1.gif
DOKU SAYI 3
DOKU Sayı 2
DOKU SAYI2
DOKU Sayı 1
1.gif
DOKU SAYI 1

TTB.org Haberleri

"Heybesinde yılan işaretleri

Baldıran zehiri yüzüğünün içinde

Ve yanında kav taşıyan ben ;

Tekinsizim size göre

İbret için yakılması gereken..."

Metin ALTIOK

9 PDF Yazdır E-posta
Yazar eser   
kahvalt.jpg

 

KTÜ-TÖK tanışma kahvaltısında buluştu.

 

Tıp fakültesi öğrencileri Türk Tabipleri Birliği Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Öğrencileri Kolu’nun (TTB-KTÜ-TÖK) düzenlediği tanışma kahvaltısında buluştu.

Hazırlık ve 1.sınıf öğrencilerinin çoğunluğu oluşturduğu etkinlikte artırılan kontenjanlar sonucu hazırlıkta kalma oranının arttığı, sınıfların çok kalabalık olduğu sorunları tartışıldı.  Ayrıca hekim açığını kapatmak için artırıldığı ileri sürülen kontenjanların aslında sağlıkta dönüşüme hizmet ettiği ve hekimlerin de artık gelecek kaygısı yaşayacak olmaları tartışmaların ana konularıydı. Sağlıkta dönüşüme karşı, tıp fakültesi öğrencileri fakültelerinde süregelen çalışmaları ile ilgili aktarım yaptıktan sonra neler yapabilecekleri hakkında konuştular. Yapacakları çalışmalarda yeniden bir araya gelmek üzere kahvaltı sona erdi.

 
< Önceki   Sonraki >