Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Bu Kez Bodrum'da 3 Hasta Yakını Doktoru Darp Etti PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazar, 26 Temmuz 2015 10:16
BODRUM Devlet Hastanesi Kadın Doğum Servisi’nde dünyaya gelen bebeğin başka bir hastaneye sevki sırasında hayatını kaybetmesi üzerine doğumu gerçekleştiren uzman doktor, tepkili üç hasta yakını tarafından dövüldü. Sağlık çalışanları, meslektaşlarına yapılan saldırıyı basın açıklamasıyla kınadı.
Bodrum Devlet Hastanesi girişinde toplanan sağlık çalışanları, Uzm. Dr. Yunus Çiftçi’ye hasta yakınlarınca bugün yapılan saldırıya tepki gösterdi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Diş Hekimi Canan Yılmaz Varlı, "Önceki gece saat 03.00 sıralarında, kadın doğum servisindeki zorlu doğum sonrası bebeğin sağlık durumunun kötü olması nedeniyle acil müdahalesi yapılmış, hayata döndürülmeye çalışılmıştır. Ardından bebek hayata döndürülmüştür. Bebek Denizli’de yeni doğan ünitesi olan bir hastaneye 112 ekibi ve çocuk hastalıkları uzmanı eşliğinde monitörize bir şekilde sevk edilmiştir. Seyir esnasında bebeğin genel durumu kötüleşince, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’ne götürülmüş, orada da yapılan tüm müdahalelere rağmen bebek hayata döndürülememiştir. Doğum yapan kişi serviste takip altındayken, bugün saat 09.00’da doğumu yaptıran Uzm. Dr. Yunus Çiftçi, vizit için odasına girip durumunu sorduğunda, hasta yakınının hakaretine uğramış ve darp edilmiştir. Hastanemiz doktorunun gömleği parçalanmış, kafa, sırt ve boyun bölgelerine darbe almıştır. Kendisini savunmaya çalışmıştır. Fakat bu saldırıda ağır travmalar oluşmuştur. Adı geçen hastanın yakınları kolluk kuvvetlerine bildirilerek, gerekli mercilere de başvurular yapılmıştır. Gece gündüz demeden, uykusuz, ağır çalışma koşulları altında ezilen sağlık çalışanları, her geçen gün değersizleştirilmektedir. Bu olay da sağlık çalışanlarının emeğinin değersizleştirilmesinin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır" diye konuştu.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Muğla Şubesi ile Muğla Tabip Odası Bodrum Temsilciği’nin ortak basın açıklamasının ardından, darp edildiği ileri sürülen Uzm. Dr. Çiftçi de yaşananları anlattı. Çiftçi, ayrıca Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek şikayetçi oldu.

kaynak: medimagazin.com.tr/23.07.2015