Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
KARTAL' DA BAŞHEKİMDEN HEKİME ŞİDDET PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 12 Ekim 2009 11:18
15 Ocak 2009 tarihinde sabah saatlerinde bir akıl tutulması yaşandı. Kartal Dr.Lütfü Kırdar EAH Başhekimi emekliliğine gün sayan bir kadın meslektaşımıza hastane koridorlarında onlarca hastane çalışanı önünde hakaretler yağdırmış, sonra hızını alamayıp kadın meslektaşımızı bir odaya kapatıp önce sağ gözüne yumruklar atarak gözünü morartarak, kanatmış, sonra diğer eliyle boğazını sıkarak duvara dayayıp boğmaya çalışmış, imdat çığlıkları üzerine içeriye giren diğer bir meslektaşımız tarafından kurtarılan meslektaşımız ağır hakaretler dışında darp'ta edilmiştir.

Kadın meslektaşımız Kartal Savcılığına müracaat ederek şikayette bulunmuş, İstanbul Tabip Odası'da başhekimin derhal görevden alınması için Valilik ve Sağlık Müdürlüğü nezdinde girişimlerde bulunmuştur. Ardından İTO-Hekimlik Uygulamaları Bürosu başhekim hakkında gerekli işlemleri başlatmıştır.

Bir başhekimin sağlık sorunları olan bir kadın meslektaşımıza hunharca saldırısını şiddetle kınıyoruz. Meslektaşımızın yanında olmak ve başhekimin derhal görevden alınması için açık çağrı yapmak için bugün (16 Ocak) saat 13:00'te Kartal Dr.Lütfü Kırdar EAH Başhekimliği önünde SES'in de katılacağı kitlesel bir basın açıklaması yapılacaktır.

Kaba şiddetin savunulur hiç bir yanı yoktur. Meslektaşımızın yanında olmak, yalnız olmadığını işin takipçisi olacağımızı ve tüm hekimlerin olayı şiddetle kınadığını bildirmek için  Pankartlarımız, afişlerimiz ile orada olalım.

TTB Merkez Konseyi olaydan haberdar olur olmaz gerekli girişimlerde bulunmuştur.

Meslektaşımız gerek İTO Başkanı ve Genel Sekreteri gerekse TTB Genel Sekreteri tarafından aranarak her türlü yardımın yapılacağı ve yasal işlemlerin başlatılacağı güvencesini vermiştir.

İSTANBUL TABİP ODASI