Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
HEKİME ŞİDDET DURMUYOR PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 12 Ekim 2009 11:16
21 Ağustos 2008 tarihinde Sultanbeyli Battalgazi Sağlık Ocağı’na başvuran  Hacer Ertekin, iddiaya göre Dr. Ahmet Şen’e bir tanıdığının ilaçlarını kendi sağlık karnesine yazdırmak istemiş, doktor Ahmet Şen bu talebi kabul etmemiştir. Çıkan  tartışma Sağlık Ocağı çalışanları tarafından yatıştırılmıştır.

Ertekin ailesinin fertleri, 22 Ağustos cuma günü sabah saatlerinde Sağlık Ocağı’nın önünde içinde Dr.Ahmet Şen’in bulunduğu servis minibüsünün önünü keserek, araçtan indirdikleri Dr. Ahmet Şen’i darp etmişlerdir. Bir güvenlik görevlisinin silahını çekip araya girmesiyle şüpheliler olay yerinden kaçmışlardır. Dr. Ahmet Şen Sultanbeyli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştır.

Olayı haber alan Odamız hemen Dr. Ahmet Şen ile irtibat kurup geçmiş olsun dileklerini iletmiş ve hekime meslek örgütü olarak her türlü hukuksal desteğin verileceğini bildirmiştir. Daha sonra  Odamız saldırganları kınayan bir basın açıklaması yaparak olayı kamuoyuna duyurmuştur.

İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu olarak hekimlere yönelik şiddet olaylarının takipçisi olacağımızı duyurur bu vesileyle meslektaşımız Dr. Ahmet Şen'e bir kez daha geçmiş olsun der acil şifalar dileriz.

İSTANBUL TABİP ODASI