Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Doktor Ve Hemşirelere Saldıran İki Kişi Tutuklandı PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Salı, 27 Ağustos 2013 09:29

altTEKİRDAĞ’ın Çorlu İlçesi’nde, yakınlarının gireceği ameliyat saatinin geciktiğini ileri sürerek hastanede görevli doktor ve hemşirelere saldıran 3 zanlıdan ikisi çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, Çorlu Özel Reyap Hastanesi’nin Üroloji Servisi’nde meydana geldi. İddiaya göre, hastanenin Üroloji Servisi’ne yatan ve ameliyata girecek olan bir hastanın yakınları H.Y. ve oğulları B.Y. ve A.Y., acil gelen başka bir ameliyat nedeniyle operasyonun gecikmesini bahane ederek katta görevli hemşire T.Y. ile tartışmaya başladı. Yaşananları gören doktor, hemşire ve çalışanlar tartışmaya müdahale etti. Bu sırada ortam gerilince arbede çıktı. Hasta yakınlarından biri, eline koridorda bulunan bir yangın tüpünü aldı ve yere fırlattı. Hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan arbedede, parmağı kırılan hastane yöneticisi Y.Ç. ile Doç. Dr. M.T., kat hemşiresi T.Y. ve teknisyen O.B. yaralandı. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, baba ve oğlu A.Y. gözaltına aldı. B.Y. ise kaçtı. Olayda darp edilen ve sol yüzük parmağı kırılan Y.Ç. 10 gün, M.T. ise 1 gün iş göremezlik raporu aldı.

Tutuklandılar

Polisteki ifadeleri ardından mahkemeye sevk edilen baba ve oğlu 'Kasten yaralama' suçundan tutuklanarak Çorlu Kapalı Cezaevine konuldu. Polis, kayıp olan B.Y.'yi yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Saldırıya uğradıklarını anlatan Doç. Dr. M.T., "Türkiyede maalesef son günlerde sağlık çalışanlarına karşı şiddet olayları hasta yakınları tarafından artmaktadır. Sağlık Bakanlığı'nın bu konuda acilen bir tedbir alması gerekmektedir. Bu olayla ilgili de davacı ve şikayetçiyim.”dedi. Hastane yönetimi ise, yaşanan bu olay sonrası, hastaneni dış tarafına 'Sağlıkta şiddeti kınıyoruz' afişi astı.

kaynak: medimagazin.com.tr/26.08.2013