Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Darp Edilen Doktor Yoğun Bakımda PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazar, 07 Temmuz 2013 20:19

altAdana’da, bebeğini kaybettiğini öğrenen hamile kadının yakınları tarafından darp edilen doktor, yoğun bakıma alındı.

Edinilen bilgiye göre olay, Yüreğir ilçesindeki özel bir tıp merkezinde meydana geldi. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Özgür Kayaselçuk, 34 haftalık hamile olan Selma İpekli’yi muayene etti. Muayene sonrasında bebekte ‘gelişim geriliği’ olduğunu tespit edince İpekli, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne sevk edildi. Buradaki kontrollerde anne karnındaki bebeğin öldüğü belirlendi. Ölüm haberine inanamayan İpekli ve yakınları, tekrar Op. Dr. Özgür Kayaselçuk’un yanına gitti. Kayaselçuk da kontrollerde bebeğin öldüğünü tespit etti ve durumu aileye iletti. Aldığı haberle adeta ikinci kez yıkılan İpekli, dinlenmesi ve kendini toparlaması için bir başka odaya alınacağı esnada hasta yakınları doktorun odasına girdi. Doğrudan Kayaselçuk’a yönelen hasta yakınları, doktora tekme tokat saldırdı. Yüzüne ve vücudunun çeşitli yerlerine darbe alan Kayaselçuk, önce çalıştığı hastanenin acil servisine, daha sonra da Acıbadem Hastanesi’ne sevk edildi.

“SOL GÖZÜNDE GÖRME AZLIĞI VAR”
Acıbadem Adana Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Süha Kınalı, Karaselçuk’un sağlık durumu hakkında yaptığı açıklamada, “Şu anda hastamızda orta şuur kaybının yanında sol gözünde görme azlığı, kafa travması ve buna bağlı olarak da bulantı ve kusma gibi şikayetler mevcut. Şu anda kendisini yoğun bakıma alıp, burada müşahede altında tutacağız” dedi.

“HEKİME ŞİDDET ADANA’DA ARTTI”
Karaselçuk’un tedavi gördüğü hastaneye gelen Adana-Osmaniye Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, burada yaptığı açıklamada, hekimlere yönelik şiddetin özellikle Adana’da artış gösterdiğe vurgu yaparak, “Çok üzücü bir olay. Özgür arkadaşımızın hayati tehlikesi mevcut. Sol gözünde görme kaybının yanı sıra bulantı ve kusması var. Yoğun bakıma alınıp, gözlem altına alınacak. Çok üzücü bir olay. Şu anda kafa travmasına bağlı olarak uyutuluyor” şeklinde konuştu.

kaynak: internethaber.com / 04.07.2013