Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Malatya'da Hasta Yakınlarından Doktora Saldırı PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Cuma, 05 Temmuz 2013 09:19

altMalatya’da özel bir hastanede hasta yakınları, acil serviste görevli doktora saldırdı.Olay, cumartesi gecesi saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, R.K. astım şikayetiyle Özel Gözde Kışla Hastanesi Acil Servisi’ne geldi. Doktor Özgül Gürbüz Topal ve sağlık çalışanları bayana ilk müdahaleyi yaparak, oksijen verdi.

Bu sırada hasta yakını olduğu belirtilen bir şahıs, sağlık çalışanlarından oksijeni daha da artırmalarını istedi. Dr. Özgül Gürbüz Topal ise, tedavilerine müdahale edilmemesi konusunda hasta yakınlarını uyardı. Hastanın yakını olduğu belirtilen bir bayan, Dr. Özgül Gürbüz Topal’a önce yumruk, sonra da tekme attı. Araya giren hastane çalışanları olayın büyümesini önleyerek, durumu polise bildirdi. Hastaneye gelen polisler, hasta, hasta yakınları ve Doktor Özgül Gürbüz Topal’ı alarak karakola götürdü. Olay sonrası Malatya Devlet Hastanesi’nden darp raporu alan Dr. Özgül Gürbüz Topal, hasta ve hasta yakınlarından şikayetçi oldu.
Olayın şokunu üzerinden atlatamayan Dr. Özgül Gürbüz Topal, “Cumartesi gece 02.00 sıralarında hastayı acil servis odasına almışlardı. Hastanın yanında bir erkek ve bayan vardı. Hastaya şikayetini sordum. Yakınları bana, ‘Görmüyor musun? Astım krizi geçiriyor’ dedi. Sesimi çıkarmadım ve hastaya müdahale ettik. Hemşire arkadaşımız hastaya oksijen vermeye başladı. Hastanın yanında gelen beyefendi, ‘Oksijeni biraz daha açar mısınız? Bu kadar yetmez’ diye tedavimize müdahalede bulununca bende ‘Böyle müdahale edecekseniz dışarı çıkın’ dedim. Bunun üzerine yanındaki bayan bana önce yumruk attı, daha sonra bileğimden tutarak beni tekmeledi. Ardından arkadaşlarımız olaya müdahale etti. Ben personelimizden polisi çağırmalarını istedim. Bunun üzerine beyefendi yanındaki bayanı dışarı çıkardı. O arada hasta olan bayan baygınlık geçirdi, ona müdahale ettik” dedi.
Yaşanan olaydan dolayı üzgün olduğunu ifade eden Topal, bu tür olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

kaynak: gunestv.com/02.07.2013