Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Doktora yapılan saldırıyı protesto ettiler PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 17 Haziran 2013 09:40

altDoktora yapılan saldırıyı protesto ettiler

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görevli doktor Adil Yılmaz'ın hasta yakınları tarafından dövülmesi protesto edildi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde görevli doktor Adil Yılmaz'ın hasta yakınları tarafından darp edilmesin protesto edildi. Hastane önünde toplanan sağlık çalışanları saldırıya beyaz önlüklerini yere atarak tepki gösterdi.Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanisi Beyin Cerrahi Bölümü'nde görevli asistan doktor Adil Yılmaz', iddiya göre 3 gün önce 6 hasta yakını tarafından darp edildi. Doktora saldırı bugün hastane önünde aralarında darp edilen Adil Yılmaz'nda bulunduğu, doktorlar, hastane çalışanları ve Sağlık-Sen Diyarbakır şubesi, Sağlık Emekçileri Sendikası üyleri tarafından protesto edildi. Doktorlar, saldırıya hastane önünde üzerlerindeki beyaz önlüklerini çıkarıp yere atarak tepki gösterdi.

Sağlık-Sen Diyarbakır Şubesi Başkanı Nurhak Ensarioğlu, doktor Adil Yılmaz'ın uğradığı saldırıyı çirkin bir olay olarak nitelendirerek kınadı. Yanlış sağlık politikaları nedeniyle sağlık çalışanları ile vatandaşların karşı karşıya getirildiğini söyleyen Ensarioğlu, Şiddet öyle bir boyuta geldi ki, bırakın insanların caydırmayı nerdeyse cesaret veriyor. Bir doktorun ya da sağlık çalışanın darp edilmesi normal bir olay değildir. Yanlış sağlık politakaları nedeniyle sağlık çalışanları ile vatandaşlar karşı karşıya getiriliyor. Şiddetin son bulması, tekrar yaşanmaması için ivedilikle caydırıcı cezai yaptırımların uygunlanması gerekmektedir dedi.

Daha sonra Dr. Yılmaz'a destek için gelen asistan doktorlar adına konuşan Mesut Kasımoğlu, hükümete seslenerek sağlık çalışanlarının çalışma koşullarının incelenerek iyileştirilmesini talep etti.

kaynak: haberler.com/07.06.2013