Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Hasta yakını kadın doğumcuyu ölümle tehdit etti PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 17 Haziran 2013 09:32

altHasta yakını kadın doğumcuyu ölümle tehdit etti

Kayseri’de bir hasta yakınının, kadın hastalıkları ve doğum doktoruna sözlü saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde bir hasta yakının Kadın Doğum Doktoru Sezin Özyurt’a sözlü saldırıda bulunduğu öne sürüldü. İdrarını yapamadığı şikayetiyle hastaneye gelen hastanın babası A.B. tarafından sözlü saldırıya uğradığını söyleyen kadın doğum doktoru Sezin Özyurt, hasta yakınının kendisini ölümle tehdit ettiğini ileri sürdü.

Hasta yakını tarafından sözlü saldırıya uğradığı anı ve öncesini anlatan doktor Özyurt, “Acile idrarını yapamadığı için gelen hastayı muayene etmek için çağırıldım. İçeriye girdiğimde hasta şikayetini anlattı. Ben de hastanın üroloji bölümünde muayene olması gerektiğini ilettim. Bu şekilde hastayla sorun yaşamadan hasta dışarı çıktı. Sonrasında da hastanın babası olduğunu söyleyen kişi bana karşı bağırmaya başladı” diye konuştu.

Hasta yakınının kendisini ölümle tehdit ettiğini öne süren Özyurt, “Hasta yakını bana birden tehditler savurmaya başladı. 'Sen bu hastaneden çıkamayacaksın, seni öldüreceğim, o doktor buradan çıkamayacak' deyince bende durumu polise bildirdim. Şiddette bulunmaya çalıştı ama güvenlik personelleri önüne geçerek hasta yakınını durdurdu. Onlar olmasaydı üzerime saldıracaktı” ifadelerinde bulundu.

‘Doktora karşı şiddetten’ şikayetçi olduğunu dile getiren Özyurt, “Biz elimizden geldiği kadarıyla insanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ama nedense her seferinde şiddete maruz kalıyoruz. Sözel ya da fiili şiddet olarak. Ben ölümle tehdit ediliyorum, bunu anlayamıyorum” şeklinde konuştu.Özyurt ve doktora karşı saldırdığı iddia edilen hasta yakını A.B. ifadelerinin alınması için polis ekiplerince emniyete götürüldü.

kaynak: medimagazin.com.tr/04.06.2013