Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
AKP'li Başkan Hastane Basıp Doktor Dövdü PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Perşembe, 30 Mayıs 2013 15:45

altErzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde şok olay. AK Partili Kars İl Genel Meclisi Başkanı Muzafer Yağcı ve yakınları, Uzman Doktor Fatih Rıfat Ulusoy ile güvenlikçilere saldırdı.

Sağlık çalışanlarına yönelik 'şiddet' haberlerine bir yenisi de Erzurum'da eklendi. Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne anjiyo olmak için gelen AK Partili Kars İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı ve yakınlarının, Uzman Doktor Fatih Rıfat Ulusoy ile güvenlikçilere saldırdığı iddia edildi. Birbirlerinden şikâyetçi olan taraflar karakolluk oldu.

Olay Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 28 Mayıs Salı günü saat 10.30 sularında yaşandı. Kars'ta muayene olduğu doktorların "anjiyo yapılması gerekiyor" demesi üzerine Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Kardiyoloji Servisi doktorlarından Uzman Doktor Fatih Ulusoy ile irtibata geçtiği öğrenilen AK Partili Kars İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Yağcı'ya 28 Mayıs Salı günü için randevu verildi. Hastaneye oğlu ve yakınlarıyla birlikte gelen Yağcı, doktordan kendisine özel oda ayarlamasını istedi. İddiaya göre doktorların, "Bizim görevimiz değil, hemşirelerle görüşün" cevabı vermesi üzerine Yağcı, "Şerefsizlik yapmayın. Ben vali gibi adamım. Siz benim isteklerimi yerine getirmek zorundasınız. Sizin kafanızı koparırım" diye bağırıp, tehditler yağdırdı ve "Size anjiyo yaptırmam" dedi.

Doktor Fatih Ulusoy'un "Siz bilirsiniz. Hekim ve hastane seçme hakkınız var" karşılığını vermesine üzerine iyice sinirlendiği öne sürülen Yağcı ve yakınları, doktorlara hakaret etmeye başladı. Kardiyoloji servisine güvenlik görevlilerinin gelmesiyle iyice çileden çıkan Yağcı ve yakınları, bu kez de güvenlikçilerle  tartıştı. Çıkan arbedede servis kapısı da hasar gördü.

Olayların ardından hem Uzman Doktor Fatih Ulusoy hem de Kars İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Yağcı karakola giderek birbirlerinden şikayetçi oldular. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, Kamu Hastaneler Birliği (KHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan ise, "Olaydan detaylı bilgim yok. Böyle bir olay söz konusu. Konu Karakola intikal etti" dedi.

Kaynak:erzurumajans.com/29.05.2013