Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Önce Eşini Sonra 112 Personelini Dövdü PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Çarşamba, 15 Mayıs 2013 19:05

altSamsun'da ihbar üzerine gittikleri evde 23 yaşındaki Barış Köseoğlu'nun saldırısına uğrayan 112 Acil Servisi Sağlık Personelinden 21 yaşındaki Adem Altınışık, Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Adem Altınışık'ın bileğinde kırık tespit edilirken, eşini de döven saldırgan Barış Köseoğlu ise gözaltına alındı.

Samsun 112 Acil Servisi'nde görevli sağlık personeli Adem Altınışık, bugün iddiaya göre ihbar üzerine Anadolu Mahallesi'nde darp konusuna müdahale etmeye gitti. Sağlık ekipleri, adreste bulunan 20 yaşındaki Gamze Köseoğlu'nu, eşi Barış Köseoğlu'nun da yardımı ile ambulansa bindirdi.

Ambulansta birden tekme ve yumruklarla eşine saldırmaya başlayan Barış Köseoğlu'na, sağlık ekipleri engel olmak istedi. Eşini bırakan Barış Köseoğlu, bu kez araya giren sağlık memuru Adem Altınışık'a saldırarak tartakladı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, saldırganı gözaltına aldı.

Uğradığı saldırı sonucu yaralanan sağlık personeli Adem Altınışık, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sol bileğinde kırık tespit edilen Adem Altınışık, müşahade altına alındı. Saldırganın, eşini ambulansa bindirirken çok sakin olduğunu söyleyen Altınışık, "Anons üzerine Anadolu Mahallesi'ne gittik. Eve girmek için kapıyı açtığımızda kapının hemen 1 metre yanında bayan oturuyordu. Bizi görünce, ‘Beni hastaneye götürün, beni ambulansa alın' demeye başladı. Biz de kendisini ambulansa götürmük istedik. Ambulansın içine bindiğinde kocası eşine vurmaya başladı. Hatta yumruk yetmezmiş gibi köşeye sıkıştırıp tekmelemeye başladı. Biz 'yapmayın etmeyin' derken bu kez doktor beye saldırmaya kalkıştı. Biz de bunun üzerine araya gidip ayırmak istedik. O esnada bize de vurmaya başladı. Biz de ambulanstan aşağıya inip polise haber verdik. Bana tekme atmaya çalışırken ben kolumla tekmeyi durdurmaya çalıştım. O esnada aldığım darbe sonrasında bileğimde kırık oluştu. Saldırgan tekrar ambulansa bindi ve eşini sürükleyerek eve götürdü. Ardından olay yerine polis geldi ve şahsı gözaltına aldı" dedi.

4 yıllık evli ve 2 çocuk babası olan Barış Köseoğlu'nun, mahkeme kararıyla evden uzaklaştırma cezası bulunduğu öğrenildi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak:stargazete.com/15.05.2013