Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Bismil’de Doktora Yapılan Saldırı Protesto Edildi PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Çarşamba, 08 Mayıs 2013 20:27

altBismil Ağız ve Diş Hastanesi'nde görev yapan Diş hekimi Raziye Yavuz Gültekin darp edilmesi, sağlık çalışanları tarafından protesto edildi.

Bismil Ağız ve Diş Hastanesi'nde görevli kadın doktor Raziye Yavuz Gültekin’e hasta yakınları tarafından saldırıya uğraması Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Diyarbakır Şubesi ile Diyarbakır Diş Hekimleri Odası tarafından yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

Bismil Ağız ve Diş Hastanesi önünde bir araya gelen SES ve Diyarbakır Diş hekimleri Odası üyeleri Dr. Raziye Yavuz Gültekin’e yapılan saldırıyı protesto etti.
SES Diyarbakır Şubesi ile Diyarbakır Diş Hekimleri odasının düzenlemiş olduğu basın açıklamasını Dr. Emrah Ayna yaptı.
Basın açıklamasında; Geçen hafata, 2 Mayıs 2013 Perşembe günü, Bismil Ağız ve diş hastanesinde görev yapan Dr. Raziye Yavuz Gültekin’e sözde diş hastası iki saldırgan tarafından saldırıya uğramıştır. Diğer tüm sağlık çalışanları gibi; Hastalarının bir an önce tedavi edilmesi ve ağrılarının giderilmesi için emek harcamaktan başka bir kaygısı ve düşüncesi olmayan hekim arkadaşımız, hastaneye tedavi olmaya gelen hasta ve hasta yakını tarafından önce tehdit edilmiş arkasından hasta ve kocası tarafından saldırıya maruz kalmıştır. Uğradığı saldırı sonucu bir elin parmaklarında kırık ve diğer kolun bileğinde çatlak oluşmuştur.
Olay hakkında bilgilendirilen İl valimiz ve ilçe Kaymakamımız tarafından saldırı lanetlenmiş olup her türlü desteğin verileceği bizzat yaralı meslektaşımıza iletilmiştir. Ancak, Mülki ve idari makamlarca gösterilen bu duyarlılığa rağmen iki saldırgan Bismil sokaklarında hukuka aykırı bir şekilde özgürce dolaşmaktadırlar. 

Kaynak:bismilhaber.com/06.05.2013