Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Doktora Saldırı Güvenlik Kamerasında PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Çarşamba, 08 Mayıs 2013 20:24

Kahramanmaraş'ta, Aile Sağlık Merkezi'nde sigara içme uyarısında bulunan hemşire ve doktorun dövülme anı güvenlik kameralarınca kaydedildi.

Kahramanmaraş'ta, Aile Sağlık Merkezi'nde sigara içme girişimlerini engelleyen hemşireye hakaret eden ve kendilerini uyaran doktoru dövmeye çalışıp, kapıyı kıran 3 kişinin saldırı girişimi, güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi.Olay, geçen cuma günü Doğukent Semti'nde bulunan Doğukent Aile Sağlık Merkezi'nde meydana geldi. İddiaya göre, merkeze gelen R.S., E.K. ile ismi öğrenilemeyen bir başka kişi, laboratuar bölümüne oturarak sigara içmek istedi. Merkezde görevli hemşire 3 kişiye sigara içmenin yasak olduğunu söyleyerek bekleme salonuna çıkmaları uyarısında bulundu. Bu duruma öfkelenen 3 kişi kendilerini uyaran hemşireye hakaret ederken, gürültüyü duyan Doktor Akif Emlik odasından dışarı çıktı. Konuyu öğrenen Doktor Akif Emlik, 3 genci uyararak dışarı çıkmalarını istedi.

KAPI KIRILDI

Duruma öfkelenen 3 genç kendilerine tepki gösteren doktoru dövmeye kalkıştı. Doktor Emlik, kendisine vurmak için saldıran gençlerden korunmak için tekerlekli sandalyeyi kendisine siper yaparak odasına girmeye çalıştı. Bu sırada savrulan tekmelerden korunmaya çalışan doktor, girmeyi başardığı odanın kapısını kilitleyerek polislerden yardım istedi. Öfkesi geçmeyen 3 genç ise tekerlekli sandalye ile doktorun bulunduğu odanın kapısını tekmeledi. Gençlerin tekme attığı kapı kırıldı, tekerlekli sandalye ise hasar gördü. Vatandaşların sakinleştirerek engellediği 3 genç, bu sırada ihbar üzerine merkeze gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

SALDIRGANLAR SERBEST KALDI, DOKTOR ŞAŞIRDI

Polisin gözaltına aldığı 3 genç, sorgulamalarının ardından sevk edildikleri adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yaşananların ardından saldırganların serbest bırakıldığını öğrenen Doktor Akif Emlik ise karar karşısında şoke olduğunu ifade etti.Cuma günü hastalara bakarken gürültü duyunca dışarı çıktığını ve olayı öğrenince müdahale ettiğini belirten Emlik, "Hemşireye yönelik hakaretleri duyunca müdahale etmek istedim. Bir anda gençler bana saldırdı ve dövmeye kalkıştılar. Tekerlekli sandalyeyi kendime siper ederek odama girdim. Kapıyı tekmeleyerek kırdılar, tekerlekli sandalyeye zarar verdiler. Polis 3 kişiyi gözaltına alarak buradan götürdü. Daha sonra adliyede serbest bırakıldığını öğrenince şoke oldum. Merkezimizi ciddi manada huzursuz eden, bize saldıran, fiziksel darp uygulayan, artı devlet hizmeti veren sağlık kuruluşunun malına zarar veren şahısların sadece sorgulanıp bırakılması, aklımızda soru işareti bıraktı" diye konuştu.

Kaynak: haberler.com/30.04.2013