Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Sağlıkta Şiddet 'tam gaz': 112 Acil Personelini Rehin Alıp Darp Ettiler PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Çarşamba, 08 Mayıs 2013 20:23

altAnkara'da yalan ihbar üzerine vakaya giden 3 kişilik 112 Acil Servis ekibinin rehin alınıp, darp edildiği öğrenildi. Olayla ilgili, 6 kişi gözaltına alınırken, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü ise şiddet gören kadın doktorların konuşmasını yasakladı.

Dün gece ikisi kadın 3 kişilik Acil Servis ekibi, komuta merkezinden verilen vaka ihbarıyla Demirlibahçe Mahallesi Doğanbahçe Sokak'taki bir eve gitti.

soL Ankara ekibinin ulaştığı bilgiye göre, bayılma vakası ihbarı üzerine Mamak Demirlibahçe Mahallesi’ne doğru hareket eden iki kadın doktor ve bir erkek şoförden oluşan 112 Acil Servisi elemanları rehin alınıp, darp edildiği ve işkence gördüğü öğrenildi.

AA’da yer alan haberde her ne kadar hastanın psikolojik rahatsızlığı olduğu iddia edilse de evde hasta olmadığı, yalan ihbarla evde bulunan ve uçucu madde kullanan 6 kişinin sağlık personelinin üzerine kapıyı kilitleyerek 1,5 saat alıkoyduğu ve darp ettiği ifade edildi.

Polisin yardımıyla evden çıkarılan personel, Ankara Numune Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Sağlık personelinin tedavisinin sürdüğü ve durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Mamak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise şoföre işkence uygulayan, kadın doktorları ise darp eden 6 kişiyi gözaltına aldı. Zanlıların emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecekleri belirtildi.

Öte yandan olayda dikkat çeken bir başka nokta ise Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün şiddet gören iki kadın doktora konuşmayı yasaklaması oldu.

Kaynak: sol.org.tr/30.04.2013