Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Ambulansa Binemeyince Şoförü Dövdü PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Çarşamba, 08 Mayıs 2013 20:21

altSamsun'un Canik İlçesi'nde, kavgada yaralanan yakını ile birlikte ambulansa binmek isteyen 20 yaşındaki Uğur Uzun, buna izin vermeyen ambulans şoförünü hastanelik edinceye kadar dövdü. Uzun gözaltına alındı.

Canik'in Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde dün akşam çıkan kavgada bir kişi yaralandı. Bunun üzerine yakınları olay yerine ambulans istedi. Kısa sürede yaralının bulunduğu yere gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Daha sonra da yaralıyı ambulansla hastaneye götürmek istedi. Yaralının yakını olan Uğur Uzun da ambulansa binerek hastaneye gitmek istedi. Ancak 51 yaşındaki şoför Ali Altuntaş, yasa gereği hasta yakınlarının ambulansa binemeyeceğini söyleyince tartışma çıktı. Öfkelenen Uzun direksiyon başındaki ambulans şoförü Ali Altuntaş'a yumruklarda saldırarak dövdü.

Kendisi de yaralanan ambulans şoförü Altuntaş, yaralı ile birlikte Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Hastanede tedavi altına alınan Altuntaş şunları anlattı:

"Darp edilen kişiyi ambulansa aldık. Olay yerinde polis de vardı. Yaralının bir yakını ile eşini yasak olmasına rağmen ambulansla aldık. O an bir genç daha bindi. 'Fazla adam alamıyoruz, bakanlık yasakladı' dedim. 'Alacaksın' diyerek bana vurmaya başladı."

Şikayet üzerine polis Uğur Uzun'u kısa sürede gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Kaynak: stargazete.com/29.04.2013