Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Elazığ'da Hekim ve Hemşireye Şiddet PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 21 Ocak 2013 00:53
Elazığ'da bir doktor ve bir hemşirenin, hasta yakınlarının fiili şiddetine maruz kaldığı ileri sürüldü.

Sağlık-Sen Elazığ Şube Başkanı Mehmet Karataş, Harput Devlet Hastanesi'nde yaptığı basın açıklamasında, hastanede dün hemşire Songül Kuyuldar ve bugün acil servis doktoru Ümeyir Savur'un hasta yakınlarının saldırısına maruz kaldığını belirtti.

Kuyuldar ve Savur'a yapılan saldırıyı kınayan Karataş, sağlık çalışanlarının maruz kaldıkları sözlü ve fiili şiddetin boyutlarının artarak devam etmesinin ürkütücü ve endişe verici olduğunu ifade etti.

Karataş, "İnsan sağlığı ve hayatıyla ilgili konuda fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına yönelik saldırı ve her türlü şiddeti kınıyoruz" dedi.

Doktor Ümeyir Savur ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, acil servis ekiplerinin getirdiği bir hastaya baktığı sırada, başka bir hastası için de KBB uzmanına ulaşmaya çalıştığını söyledi.

KBB uzmanı bekleyen hastasının eşinin, kendisine "Sen benim hastamı bırakmışsın" dediğini anlatan Savur, genel sağlık durumu iyi olan, solunum sıkıntısı bulunmayan hastasının eşine durumu anlattığını ve kendisini görüşmek üzere dışarıya çağırdığını aktardı.

Bu sırada kolunu tutan hasta yakınına, hastane polisinin müdahale ettiğini belirten Savur, "Adam kolumu kıvırdı, ben amcadan öyle bir şey beklemiyordum. Hastane polisi engelledi. Belki ileri safhaya da gidebilirdi olay. Kolumda hassasiyet vardı, darpça bir iz yoktur. Adli raporumu aldım. Büyük bir ihtimal incindi. Kendilerinden şikayetçi oldum" diye konuştu.


Kaynak: haberler.com / 16.01.2013