Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Aydın'da Doktor ve Erkek Hemşireye Saldırı PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazar, 16 Aralık 2012 10:33
Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, özel bir hastanede çalışan doktor ve erkek hemşire hasta yakınlarının saldırısına uğradı. İş göremez raporu alan doktor izne ayrılırken, olayla ilgili gözaltına alınan 2 kişi, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Rahatsızlanan Derya Baran, erkek arkadaşı Berkay Saygı (26) ve arkadaşı Sezer Günana (23) tarafından Nazilli'deki özel bir hastaneye götürüldü. Erkek Hemşire Ebubekir Öz (28) Derya Baran'a müşahade odasına alıp acil servis doktoru Uğur Adıgüzel'e (29) durumu bildirdi. Doktorun odaya girip kapısını kapatmasının ardından hastanın arkadaşı Berkay Saygı ve Sezer Günana da içeri girmek istedi. İkili, dışarı çıkmaları konusunda doktordan gelen uyarı üzerine çılgına döndü.

Odadan dışarı çıkıp hastane önünde park halindeki 09 RJ 450 plakalı otomobiline yönelen Günana, araçta bulunan kuru sıkı tabancasını aldı. Geri dönen Günana, iddiaya göre tehdit ettiği Doktor Uğur Adıgüzel'i yüzüne silahın kabzası ile vurdu. Erkek Hemşire Ebubekir Öz'ü de darp eden ;Saygı ve ;Günana araçlarına binerek hastaneden ayrıldı.

Olayın ihbar edilmesi üzerine polis tarafından Saygı ve ;Günana yakalanıp gözaltına alındı. Araçta yapılan aramada ise kuru sıkı tabanca ele geçirildi. ;Emniyette ifadeleri alınan Berkay Saygı ve Sezer Günana serbest bırakılırken, kuru sıkı tabanca taşımaktan işlem yapılıp 679 Lira idari para cezası kesildi. İki arkadaşın bir süre sonra tekrar hastaneye giderek doktor ve erkek hemşireyi şikayetçi olmamaları konusunda tehdit ettikleri ileri sürüldü. Acil servis ;doktoru Uğur Adıgüzel, rapor alarak izne ayrıldığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Kaynak: haberturk.com / 05.12.2012