Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE ÇALIŞAN DOKTOR HASTA YAKINLARI TARAFINDAN DARP EDİLDİ PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Salı, 10 Ağustos 2010 09:47

GÖLBAŞI DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE ÇALIŞAN DR. EKREM EPCEREV HASTA YAKINLARI TARAFINDAN DARP EDİLDİ

Değerli Kamuoyu,

06.08.2010 tarihi saat 06.00 civarında ayağına kapı düşmesi nedeniyle Gölbaşı Devlet hastanesi Acil servisine başvuran hastanın yakınlarınca yeterli müdahale yapılmadığı gerekçesiyle nöbetçi Dr. Ekrem EPCEREV darp edilmiştir.

Son yıllarda sağlık personelini hedef alan özellikle hekimlere yönelik hem sözlü hemde fiili saldırılarda artış yaşanmaktadır. Bu saldırılar öncelikle acil polikliniklerde, hekimler başta olmak üzere tüm sağlık personeline yapılmaktadır.

Dr. Ekrem EPCEREV’in hasta yakınları tarafından darp edilmesi yeni bir olay değildir. Bu tür olaylar acil polikliniklerde her gün yaşanmaktadır. Hekimlerimizin hergün buna benzer olayları yaşamaları, çok sık nöbet tutmaları, nöbetleri süresince yüzlerce hasta bakmaları onları tükenmişlik sendromuna sokmuştur.

Dr. Ekrem EPCEREV olay günü 270 hasta muayene etmiş ve son gelen hastaya da gerekli müdahaleyi yapmış olmasına rağmen, hasta yakını tarafından yeterli müdahale yapılmadığı gerekçesiyle çok kötü bir şekilde darp edilmiştir.

Hastalarına yeterli müdahale yapılmadığına inanan insanlar ilgili mercilere başvurarak olay hakkında soruşturma açtırılabilirken (ki en rahat şikayet edilebilen sağlık camiasıdır) fiili saldırıda bulunmalarının hiçbir mazereti olamaz.

Biz Adıyaman Tabip odası ve tüm sağlık çalışanları olarak bu olayı nefretle kınıyor ve hukuki süreçte de olayın takipçisi olacağımızı buradan ilan ediyoruz. Bizler hekimler olarak, bizi yönetenleri ve idareyi bu olaylarda yanımızda görmek istiyoruz. Arkadaşımıza geçmiş olsun derken tüm sağlık çalışanlarını bu tarz olaylar karşısında birlikte olmaya çağırıyoruz.

ADIYAMAN TABİP ODASI