Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Doktor Acilde Görev Yaparken Hastane Personeli ve Yakınları Tarafından Saldırıya Uğradı PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Cuma, 06 Ağustos 2010 11:40

Gaziantep Üniversitesi Hastanesinde İntörn Doktor Acilde Görev Yaparken Hastane Personeli ve Yakınları Tarafından Saldırıya Uğradı

01 Ağustos 2010 / 16.20

İntörn Dr. Engin Duruk, hastane personeli tarafından “hastasının kanını almamakla” suçlanmış ve kendisine sözlü hakaret ve tehditlerde bulunulmuştur. Daha sonrada saldırganın dışarıdan getirdiği yakınları ile birlikte hastaların önünde darp ederek bıçaklanmıştır.

Saldırı sırasında bıçak, levye ve sopalar kullanılmış ve de saldırıda en az 4 kişi yaralanmıştır.

Tartışma, sözlü hakaretler ve saldırı sırasında Gaziantep Üniversitesi Hastanesi güvenlik görevlileri olaya yeterince engel olmamış ve sonuçta dışarıdan gelen saldırgan yakınları tarafından int. Dr. dövülerek bıçaklanmıştır.

İnt. Dr. daha öncesinde saldırgan tarafından defalarca taciz edilmiş olup, saldırganın aynı hastane personeli oluşu ve int. Dr. İle öncesinde aralarında husumet bulunuşu olayın zemininde yatan nedenlerden olsa da “hasta kanının alınmaması” bahane edilerek, saldırının örgütlü olarak “doktoru vurun” sesleriyle gerçekleşmesi olayın önemini ortaya koymaktadır.

Olay sonrasında hastane yönetimi nöbetçi amiri salih Sarıkayanın int. Dr. suçlayıcı davranışlarda bulunması ve yeterince ilgilenmemesi önem arz eden diğer bir durum olarak ortaya çıkmıştır.

Saldırgan M. Reşat Ünal’ın şu anda tutukluluğu sürerken, İnt. Dr. Engin Duruk’un tedavisi yapılmış ve hayati tehlikeli durumu ortadan kalkmıştır.