Reklam
Şiddetle Başa Çıkmak
Rapor alamayan hasta doktora otomobiliyle çarptı PDF  Array Yazdır Array  e-Posta
Pazartesi, 19 Temmuz 2010 06:31
b_doktoruİstediği sağlık raporunu alamayan hasta, Bitlis'in Adilcevaz İlçesi'ndeki Onkoloji Hastanesi Acil Servisi'nde görevli 32 yaşındaki Dr. Deniz Yüksel’e arabasıyla çarptı. Dr. Değer'in sağ kulağında kopma, sağ omuzu ve burnunda ezilme olduğu tespit edildi. Dr. Yüksel’e arabayla çarpan kişinin aynı zamanda Onkoloji Hastanesi’nin kantinini de işlettiği belirtildi.

Dr. Deniz Yüksel, bir süre önce bu kişinin hastaneye rapor almak için geldiğini, muayene ettikten sonra sağlık durumu iyi olduğu gerekçesiyle rapor vermediğini aktardı. Daha sonra, aynı kişinin kendisine sürekli olarak sözlü tacizde bulunduğunu anlatan Yüksel, son olarak da bu kişinin 8 Temmuz günü, acil servis önünde dururken aracıyla kendisine çarptığını söyledi.

TTB Genel Sekreteri Prof. Dr. Feride Aksu Tanık, Bitlis Tabip Odası Başkanı Dr. Musa Şahin’i ve Dr. Deniz Yüksel’i telefonla arayarak konu ile ilgili bilgi aldı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Tanık, TTB’nin Yüksel’e her türlü hukuksal girişim ile ilgili olarak destek vermeye hazır olduğunu da bildirdi.